KAVANOZLARLA YAPILABİLECEK EĞLENCELİ AKSESUARLAR

05 Ekim 2017

KAVANOZ

Evinizin dekoru için kullanacağınız aksesuarlar evde el emeği ile de yapılabilir. Ev aksesuarı yapmak için her zaman pahalı ya da özel aletlere gerek yoktur. Peki eski kavanozlardan hangi ev aksesuarları yapılabilir?

Evinizin dekoru için kullanacağınız aksesuarlar evde el emeği ile de yapılabilir. Ev aksesuarı yapmak için her zaman pahalı ya da özel aletlere gerek yoktur. Peki eski kavanozlardan hangi ev aksesuarları yapılabilir?

1 . Kalemlik

Kalemler oratada durduğu zaman çirkin bir görüntü oluşur. Hem kalemlerin ortadan kalkarak düzeni bozmaması için hem de güzel bir görüntü elde etmek adına eski kavanozlar kalemlik olarak değerlendirilebilir. Kavanozlar cam boyası ile isteğe göre boyanabilir ya da sade olarak kullanılabilir. Bunun dışında kanavozlar değişik renk ve çeşitte kurdaleler ile süslenerek güzel bir ev aksesuarı elde edilebilir.

2 . Değişik Objeler

 Birkaç eski kavanoz cam boyası ile boyanarak aksesuar takımı oluşturulabilir.  Odanın değişik yerlerinde kullanılan eski kavanozlar ile yapılmış objeler odanın dekoru açısından bir bütünlük sağlayabilir.

3 . Vazo

 Eski kavanozlar ile yapılabilecek ev aksesuarları arasında vazo da vardır. Çiçekleri koymak için yer arayan kişiler eski kavanozlarını değerlendirerek vazo elde edebilir.  Eski kavanozlar ile yapılan vazolar ile özgün bir ev aksesuarı elde edilebilir.

4 . Saksıvazolar ile özgün bir ev aksesuarı elde edilebilir. 4 . Saksı

            Oda, bahçe ya da balkon dekoru için saksı kullanılabilmektedir. Eski kavanozlar ile yapılan saksılar da bu dekorun oluşması için güzel ve kullanışlı bir aksesuardır. Bu aksesuar hem maliyetsiz oluşu hem eski eşyaların değerlendirilmesi hem de zevke göre dizayn edilmesi yönünden avantaj sağlar.

5 . Baharatlık

 Baharatlıklar, eski kavanozların değerlendirilmesi ile yapılan ev aksesuarları arasındadır. Baharatlıkların üzerlerine hangi baharat koyulacağı yazılabileceği gibi üzerilerine farklı renklerde kurdale takılması ile de ayırt edilebilir. Bu şekilde hem de estetik bir görüntü elde edilmiş olur. 

6 . Avize

Kendi özgün avizenizi oluşturmak için eski kavanozlardan ev aksesuarı yapmak harika bir fikirdir. Kavanozlar değişik cam boyalarıyla boyanarak odaya uygun olarak dekore edilebilir. Birkaç kavanoz her biri içlerinde birkaç renkli ampul kullanılarak farklı bir ışıklandırma sağlanabilir.

7 . Mumluk

Evin değişik yerlerinde kullanılan mumluklar ev dekoru açısından şıklık sağlamak için kullanılan aksesuarlardandır. Mumluk elinizin altında olan eski kullanmadığınız eski kavanozlardan da yapılabilir. Değişik şekillerde süslenerek oluşturulan mumluklar estetik bir görüntü elde etmenizi sağlar.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!