Ethernit Çatı Uygulama Nedir Ve Nasıl Yapılır?

07 Ağustos 2017

Çatılar, evleri ısı ve su izolasyonu yönünden destekleyen en önemli bölümlerden biridir.

Çatılar, evleri ısı ve su izolasyonu yönünden destekleyen en önemli bölümlerden biridir. Bu izolasyonların doğru yapılmaması halinde evlerde ısınma problemleri ve su damlatma veya akıtma sorunları meydana gelebilir. Eski yıllarda kullanılan çatı uygulama yöntemlerinin aksine son yıllarda evlerde kullanılan oldukça dayanıklı bir uygulama vardır. Bu uygulama Ethernit çatı malzemeleri ile uygulanır ve Eternit çatı olarak adlandırılır. 

Ethernit Çatı Uygulama Nedir?

Ethernit çatılar adını da kendi isminden alan Ethernit malzemesi ile uygulanır. Bu malzemenin asıl ve diğerlerinden ayrılan özelliği ise metal bir levha ile yalıtım malzemelerinin farklı bir teknik kullanılarak birleştirilmesi ve bir daha ayrılmamasıdır. Ethernit çatılar bakteri üremesini azaltır, rutubeti önler ve oldukça hafiftirler. Birçok malzemeden de tasarruf sağlayan bu çatı modelleri, son yılların en çok tercih edilen yöntemleri arasında yer alıyor.

Ethernit Çatılar Hangi Tip Yapılarda Kullanılır?

Ethernit çatılar, birçok yapıda da kolaylıkla kullanıma uygundur. Bu yapılara örnek olarak da evler, hangarlar, spor faaliyeti gösteren salonlar, askeri yapılar, soğuk hava depoları verilebilir. Bununla sınırlı kalmayıp, her türlü geniş ve büyük mekanların çatılarını kaplamak için kullanılabilir.

Ethernit Çatıların Kullanım Yılı Ne Kadardır?

Ethernit çatılarda kullanılan Ethernit malzemesi metal levha ve yalıtım malzemesinin değişik bir teknikle birleştirilmesi ve bir daha ayrılmaması yönünden oldukça uzun ömürlüdür. Ethernit çatı uygulaması yapan firmalar, bu çatılar için en az 5 yıl garanti süresi vermektedirler. Bu süre içerisinde firmadan veya üründen kaynaklı bir hatada, herhangi bir ücret talep edilmeksizin değişim sağlanır. Ancak tüm diğer çatı modelleri ve kaplamalarında da görüleceği gibi, iklim farklılıkları da bu çatıların kullanım ömürleri arasında farklılık yaratabilir. Gerekli dayanıklılığa sahip Ethernit çatılar diğer çatılar gibi fazla yağış ve rüzgar alan alanlarda daha çabuk deforme olacağı gibi daha nemli ve sıcak bölgelerde kullanım ömrü daha da uzayacaktır.

Ethernit çatılar, teras çatı modelleri de dahil olmak üzere birçok farklı şekilde uygulanabilir. Dayanıklılığı ve uzun kullanım ömrü ile son yılların en çok tercih edilen modellerinden biridir. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!