Ev Boyasında Tek Renkle Çeşitlilik Hissi Yaratmak

08 Ağustos 2017

Tek renk modası son yıllarda hızla ilerleyen bir boya badana talebine dönüşmüş durumda.

Tek renk modası son yıllarda hızla ilerleyen bir boya badana talebine dönüşmüş durumda. Artık insanlar daha sade ve tek renklere talep gösterme eğilimi sergiliyor. Bunun sebebi olarak artık göz yoran ayrıntılardan daha fazla arınarak yaşamı sürdürme çabası olarak değerlendirmek mümkün. Eğer aradığınız boyayı seçmekte kararsız kaldıysanız ve nasıl bir tek renk seçmek istediğinize karar veremiyorsanız evi paylaştığınız diğer bireylerin fikrini almak sizin için iyi bir başlangıç olacak. Zira gözden kaçırdığınız bir ayrıntı evin en küçük bireyi tarafından hatırlamanızı sağlayacak. Nereden başlayacağınızı bilmeyenlerdenseniz en küçük koridor ya da oda boya yapmaya başlamak için en ideal nokta olacak. Çünkü bu sayede beğenmediğiniz bir renk oluşumu ortaya çıkarsa her şeyi düzeltmek ve başka bir renk için harekete geçmek daha az zaman kaybı anlamını taşıyacak.


Duvar boyası renk modası

Duvar boyası renk alternatifleri doğanın insanlığa sunduğu bütün renkleri içene katan artık çok daha büyük bir dünya. Zira artık bir rengin bulunamaması diye bir durum söz konusu değil. Üreticiler insanların talep edeceği bütün renkleri üretiyor. Tercih edilen renkler ana renkler olarak bilinse de istatistikler ara renklerin daha çok tercih edildiğini ortaya koymuş durumda. Gül kurusu gökyüzü mavisi açık çimen rengi bu renklerden bazı örnekler. Bu nedenle seçimlerinizi ana renklerden daha çok ara renklerde yoğunlaştırmanız yılın modasını yakalayabilmeniz adına en büyük yardımcınız olacak.


Evimi ne renk boyamalıyım?

Ev boyası önerileri konusunda başka fikirlere açıksanız ya da aradığınız boyalar üzerinde kararsızsanız öncelikle mobilyalarınızın rengini zeminin rengini dikkate almanızda fayda var. Çünkü mobilya renkleri ile uyumsuz olan duvar boyaları odaya girdiğiniz anda bir huzursuzluk yaşamanıza neden olacak. Ayrıca ev boyasında renk seçiminde belirleyici bir başka özellikle yerlerin kaplamaları. Eğer taş ya da ahşap kaplama bir zemine sahipseniz kaplamalarınızın ve mobilyalarınızın kesişim şemasından bir renk seçmeniz bütünlüğü tamamlamanızı sağlayacaktır. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!