Ev Dekorasyon Fikirleri

28 Haziran 2017

Her insan yaşadığı yerin, güzel temiz ve şık olmasını ister.

Her insan yaşadığı yerin, güzel temiz ve şık olmasını ister. Evin güzelliğini, gelen misafirleri için de önemser ancak insanın kendi konforu her şeyden önce gelir. Hepimiz rutin hayatımıza renk katmak isteriz, monotonluğun dışına çıkmak herkese cazip gelir ancak çoğu insan ya üşengeçlikten yapmaz bunu ya da cesaret edemez. Ev dekorasyonu her zaman maliyetli bir iş olmuştur. Ancak az maliyetli şeylerle kendi fikirlerinizi birleştirirseniz ortaya muhteşem şeylerin çıkacağına hiç şüphe yok. 


Aynalar Her Zaman Kurtarıcıdır

Bir mağazadan ayna almak istediğinizde oldukça yüksek ücretler ödemek zorunda kalıyoruz. Ancak neden bir cam atölyesine gidip istediğimiz boyut ve şekilde cam kestirmeyelim? Cam atölyesinde gidip ayna kestirmek, mağazalardan almaktan çok daha ucuz. Ayrıca tamamen bizim zevk ve evimize özel. Kestirdikten sonra ise süslemesi sadece size kalmış plastik kaşıklar, kendi keseceğiniz keçeleri aynaya yapıştırmak gibi pek çok seçeneğiniz mevcut. Tasarımı tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. 


Ana Merkez: Oturma Odası

Evimizde en çok vakit geçirdiğimiz yer önce oturma odası daha sonra ise mutfaklardır. En çok oturduğumuz yere biraz renk katmak ruhumuzun dinlenme ve değişimi için güzel bir sebep olacaktır. Yapabileceğiniz değişimin ilk adımında koltuk yastıklarını değiştirmek var. Eğer hepsini değiştirmek zor geliyorsa güzel bir kumaş ile tekrar kaplatabilirsiniz. Kitaplarınız için raf kestirebilir ve duvarınıza monte edebilirsiniz. Kitaplarınızın yanına güzel biblolar koymayı unutmayın.


Yatak Odanızı Sadeleştirin

Çoğu uzmanın söylediğine dikkat etmek gerekiyor; Yatak odanızı sadeleştirin! Karışık ve çok eşyalı bir yatak odası ruh halinizin de karışmasına neden olacaktır. Bu yüzden elinizden geldiğince sade olmak yatak odalarınız için en güzeli. İşinize yaramayan eşyalardan hemen kurtulun! Ayrıca koyu renk yatak odaları uykuya geçişi zorlaştırdığı kesinleşti. Bu yüzden odanızda pastel renkler kullanmak size hem kendinizi rahatlamış hissettirecek hem de uykuya geçişinizi kolaylaştıracaktır. Yatak odası düzenlemek ilk başta kolay gibi gözükse bile, evinizin mimarisi büyük önem taşıyor. Stilini, tipini, yatak ölçülerini iyi seçimlerle yaparsanız güzel bir uyku sizi bekleyecektir.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!