Ev Dekorasyonlarının Tamamlayıcısı Biblolar

28 Haziran 2017

Evleriniz sizi yansıtır.

Evleriniz sizi yansıtır. Zaman zaman tüm vaktinizi geçirdiğiniz mekanların tasarımı ve şıklığı bu yüzden oldukça önemlidir. Bir evi ev yapan ve ev sahibinin tarzını belirleyen unsurlar ise kaba unsurlardan çok detaylardır. Bir ev için ilk alınması gereken temel mobilyalardan sonra sıra işte bu ayrıntıları belirlemeye gelir. Farklı ev dekorasyonu fikirlerinden yararlanarak sizin de gerçek şıklığı yakalamanız mümkündür. Bu amaçla kullanılacak eşyaların başında da elbette biblolar gelmektedir. 

Ev İçin Biblo Seçimi


Ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biri olan bibloların mevcut piyasada binlerce modeli bulunmaktadır. Her türlü dekoratif eşya dükkânında karşımıza çıkan biblolar farklı ham maddeler kullanılarak her şekilde oluşturulmuş olabilir. Ahşap, cam, porselen, alçı, mermer veya metal içerikler kullanılarak yapılmış biblolardan evinize en uygununu seçebilirsiniz. Peki, hangi biblonun evinize uygun olduğunu nasıl belirleyeceksiniz? 

Piyasada her zevke uygun binlerce biblo görebilirsiniz. Günümüzde biblo modellerine ulaşmak da oldukça kolaydır. Ancak evin tamamlayıcı unsuru olan biblolar doğru yerde kullanılmadığında şıklık vermek yerine evinizin havasını bozacaktır. Bu yüzden biblo seçimini yaparken evin genel dekorasyonu göz ardı edilmemelidir. Örneğin salonunuz için biblo seçecekseniz ilk olarak salonun dekorasyon detayları belirlenmelidir. Işıltılı ve şık mobilyalardan oluşan salonlar için büyük ve orta büyüklükteki cam veya metal biblolar tercih edilebilir. Küçük boyutlardaki biblolardan hoşlanıyorsanız büyük salonlar için birden fazla alıp hepsini birlikte kullanmayı tercih edebilirsiniz. Küçük, rahatlığı ön planda tuttuğunuz bir salona sahip iseniz ahşap ve porselen bibloların orta boyutlularını kullanabilirsiniz. Elbette biblolar salon dışında da kullanılacaktır. Banyo, mutfak, hol ve çocuk odaları için biblo seçerken de salon için geçerli kurallar göz önünde bulundurulmalıdır. Fayans ve mermerin sıkça kullanıldığı banyo ve mutfaklar için porselen biblo seçimi en doğru karar olacaktır. Çocuk odaları içinse kırılmayacak, çocuğunuzun sağlığını tehlikeye atmayacak hareketli ahşap biblo modellerinin tercih edilmesi doğrudur. Holler genellikle çok fazla mobilya kullanılmayan alanlardır. Evinizin bu kısmı için holün büyüklüğüne göre yere oturtabileceğiniz büyük boy biblolar tercih edebilirsiniz. Hol girişleri için porselen, ahşap veya metal içerikli biblolardan birini seçebilirsiniz. Bu sayede hem mobilyasız alana hareket katmış hem de misafirlerinizi daha kapı girişinden şıklıkla karşılamış olursunuz. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!