Ev Dekorasyonu’nunda Dikkat Çekici Renkler

25 Eylül 2017

ev dekorasyonu fikirleri renk seçimi

Ev dekorasyonunda dikkat çekici bir salon için tercih ettiğiniz renklere önem vermelisiniz.

Konu, ev dekorasyonu ise mobilyalarda, duvarlarda ve kullandığınız aksesuarlarda tercih ettiğiniz renkler belirli bir kombin içinde uyumlu olması gerekir.

Ev dekorasyonu‘nda aşırı renk kullanımı, yaşam alanlarını yorucu bir hale getiriyor. Kullanmak istediğiniz renkleri, mobilyalarınızın ince kısımlarında veya detaylarında tercih edebilirsiniz.

Evimizin dekorasyonuna belli başlı dizayn kalıpları örnek oluyor. Ev dekorasyonunda renkler vurgulamak istediğimiz duygunun bir aracıdır. Fakat bahsettiğimiz dizayn kalıplarını yıkmak, yaratıcı ve yenilikçi dokunuşlar yapmak, salonumuza beklemediğimiz bir hava katabiliyor. Bu düşünceden yola çıkarak evinizin renklerini vurgu olarak değil amaç olarak kullanabilirsiniz.

Peki böyle bir dizaynı nasıl yaratabiliriz. Etkili renkleri dekorasyonumunuzun tam olarak neresinde kullanmalıyız?

Mutfak Dekorasyonunda Turuncu’ nun Enerjisi

Ev dekorasyonu’ na ilgi duyan bir kimse en sıcak ve enerjik rengin Turuncu olduğunu herhalde biliyordur. Aslında aksesuarlarda tercih edilmesinin nedenlerinden biri de budur. Fakat dekorasyonlarınızda turuncu rengi doğru bir şekilde kullanabilirseniz mutfak ve yemek odalarından birer eser yaratabilirsiniz.

Zıt Renkler ile Minimal bir Konsept

Etkileyici bir dekorasyona sahi olmak istiyorsanız renklerin geçiş tonlamalarını özenle seçmelisiniz. Eğer birbiri ile zıt renkleri tercih ediyorsanız mutkala arada geçişi sağlayacak nötr bir renk kullanmalısınız. Örneğin bu dekorasyonda sarı ve maviye kombin olarak gri tonlamalı bir zemin ve beyaz tuğla duvar tercih edilmiş.

Salonunuza Tropikal Bir Dokunuş

Ev dekorasyonu‘ nda tercih ettiğiniz renkler mutlaka istediğiniz dekor şeklinin temsil ettiği renkler ile uyum içerisinde olmalı. Aksi takdirde tabiri caizse renk cümbüşü dediğimiz bir salona sahip olabilirsiniz. Bu salonda tercih edilen renkler sıcak ve doğaldır. Birbiriyle ahenk içinde harmanlanmış, renk tercihi yapılırken dekorasyonda sadelikten de taviz verilmemiş.

Gördüğünüz gibi aslında çok renk ile çok sade ev dekorasyonu elde edilebiliyor. Dikkat etmeniz gereken tek nokta renk seçiminin vermek istediğiniz havayı temsil ediyor olması.


İç Mimarlarımız ile çalışmak isterseniz.

 Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!