EV DEKORASYONUNDA ALAN TASARRUFUNU SAĞLAMA

21 Kasım 2017

Evde kullanışlı alan

Yer tasarrufu sağlamak için mobilyaları evlerde doğru konumlandırmak çok önemlidir.

 Bazı evler küçük olduğu için, eşyalar arasında kaybolabilirsiniz. En ufak birkaç dağınıklık bile tüm evi dağınıkmış gibi göstermeye yeter. Evleri küçük olan insanlar alan tasarrufu sağlamak için, farklı stratejiler uygulamak istemektedirler. Bu stratejiler, kullanışlı fikirler ile desteklenirse hem estetik bir görüntü yaratılabilir, hem de işlevsel çözümler üretilebilir. Tüm bunlar için belli başlı çözüm yöntemleri mevcuttur. Alan tasarrufu yaratan bu ipuçlarından bazıları:

                Mobilya Yerleştirme Sanatı

                Yer tasarrufu sağlamak için mobilyaları evlerde doğru konumlandırmak çok önemlidir. Öncelikle işe fazla yer kaplamayan mobilyalar alarak başlamalısınız. Büyük mobilyalar her zaman evleri olduğundan daha dar gösterir. Bunun dışında mobilyaları yerleştirirken, köşeleri ve evdeki ölü alanları en işlevsel şekilde değerlendirmek gerekmektedir. Evleriniz çok katlı ise merdiven altları en kullanışlı olacak şekilde dolaplarla değerlendirilebilir. Yatakların altlarında sağlanacak depolama alanları ile fazla eşyalarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Mobilyaları yerleştirirken aralarda daha az boşluklar bırakırsanız ölü alanları daha iyi değerlendirebilirsiniz.

                Yemek Masası

                Eğer küçük mutfağınız var ise, yemek masasını duvara yaslayarak ya da katlanır masalardan satın alarak alan tasarrufu sağlayabilirsiniz. Katlanır portatif masalar, hem az yer kaplar hem de çok fonksiyonlu oluşlarından dolayı kullanışlıdır. Ayrıca, yemek masalarını duvara dayamak yerine duvara monte edilen bar şeklinde masalardan da edinebilirsiniz. Böylece, çok daha fazla alan kazanabilirsiniz.

                Basamakları Çekmece ile Değerlendirmek

                Evlerinizde merdiven bulunuyor ise, merdiven basamaklarını çekmece şeklinde kullanabilirsiniz. Böylece ekstra depolama alanı sağlayacak ve fazlalık eşyalarınızı buralara kaldırabileceksiniz. Bunun gibi farklı ev deekorasyon fikirleri işinizi çok daha kolaylaştıracaktır. Örneğin yatak odasındaki yatakları biraz daha yüksek konumlandırıp, yatakların altına çekmeceler koyarsanız da aynı işlevi sağlayabilirsiniz. Bu kullanışlı alanlar ile evlerinizde çok daha ferah ve şık bir hava yaratabilirsiniz.

Yorum ve düşüncelrinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Yazımızı beğenirseniz bize destek olursunuz!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!