Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı

08 Ağustos 2017

Evinizi dekore ederken, botanik ya da ferah bir görünüm yakalamak isterseniz dekorasyon unsuru olarak çiçekler size bu görünüm için yardımcı olacaktır.

Evinizi dekore ederken, botanik ya da ferah bir görünüm yakalamak isterseniz dekorasyon unsuru olarak çiçekler size bu görünüm için yardımcı olacaktır. Dekorasyon tarzınız ya da temanız ne olursa olsun, uygun seçimlerle evinizde çiçek kullanmak, evinize bambaşka bir hava katacak, mekânda çok daha fresh bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Ancak ev dekorasyonunda çiçek kullanırken, mevcut dekorasyona uyum sağlayacak seçenekleri kullanmalısınız.

Botanik Görünümlü Salonlar

Evinde yoğun yeşil tonlarının hakimiyeti altında, sıklıkla bitki ve çiçek kullanmak isteyenler, dekorasyonu yapılacak alanda ya da evin tümünde, botanik bir bahçe havası yaratabilirler. Bunun için rengarekn ve çok çeşitli çiçekler yanında, uzun gövdeli geniş yapraklı yeşil bitkileri de kullanabilirsiniz. Evde çiçek yetiştirmek isteyenler küçük saksılara ekilebilen menekşe begonya gibi bitkileri  dekorasyonlarının bir parçası olarak kullanablirler. Bu minik saksıları duvarlarınıza asabilir, ahşap bir merdiven üzerine ya da pencerenizin önüne sıralayabilirsiniz. Geniş yapraklı bitkiler ise oturma grubunuzun ya da berjerlerinizin arasında konumlandırılarak, salonun bir parçası haline getirilebilir.

Dış Mekân Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı

Çiçekler iç mekânları dört duvar olmaktan kurtarıp dekorasyona renklilik katarken, dış mekânları da tek düzelikte kurtarıp iç mekan dekorasyonunu tamamlayabilir. Ev dekorasyonunda doğal tercihler yapmış kişiler, bu temayı evin tüm bölümlerinde uygulayarak bütünlük sağlayabilirler. Kapınızın girişine çiçeklerden yapılmış bir süs asmanız, ilk girişte misafirlerinize, evinizin dekorasyonuna dair ipuçları verebilir. Böylece dekorasyona dışarıdan başlamış olursunuz. Bahçeli evlerde hâlihazırda bulunan yeşil bitkilerin yanında ekilmiş rengârenk çiçekler, bahçenizi sıra dışı olmaktan kurtarmanıza yardımcı olur. Bunun yanında balkon dekorasyonunda da çiçekler oldukça önemlidir. Balkonunuzu bir hangar ya da depo olarak kullanmak yerine, balkon ölçünüze uygun olarak, birkaç minder sandalye veya küçük bir masa ile dekore edebilir ve bu dekorasyonu yeşil bitkiler ve rengârenk çiçeklerle tamamlayabilirsiniz. Böylece evinizin her bir köşesini etkin kullanır kendini zevkinize uygun özel alanlar yaratabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız bitkileri ışıklandırarak, mekânınızda loş ve sihirli bir görünüm elde edebilirsiniz. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!