EV DEKORASYONUNDA FENG SHUİ

29 Ekim 2017

EV DEKORASYONUNDA FENG SHUİ

Feng Shui dekorasyonu, doğada var olan uyumu, yaşadığınız mekanlarda da oluşturma düşüncesidir.

İnsanlar doğada hissettikleri rahatı ve huzuru, evlerinde de hissetmek ister. Bir çin öğretisi olan Feng Shui dekorasyonu, doğada var olan uyumu, yaşadığınız mekanlarda da oluşturma düşüncesidir. Feng Shui'nin kelime anlamı 'rüzgar - su' 'dur. Feng Shui öğretisi kapsamında yapacağınız bir kaç değişiklikle, evinizde doğanın huzurunu hissedebilirsiniz.

Feng Shui Salon Dekorasyonu

Doğayı canlı kılan ve doğanın güzelliklerini görmemizi sağlayan, güneştir. Salonda ve tüm odalarda aydınlatmalar, tıpkı güneş gibi, odanın tamamını aydınlatacak şekilde yerleştirilmelidir. Doğayı evinizde hissetmek için, salonun boş kalan bir köşesine, büyük yapraklı canlı çiçekler koyabilirsiniz. Yapay çiçek kullanmayın.

Salon duvarlarından boş olan bir duvara ayna asabilirsiniz. Feng Shui öğretisine göre, asacağınız ayna güzel bir manzarayı yansıtmalıdır. Doğadaki sadeliği evinize de yansıtmak için, gereksiz aksesuarlardan kurtulmalısınız.

Feng Shui öğretisine göre evinizin bereketini arttırmak için, odanızda akvaryum, rüzgar çanı ve kristal aksesuarlar kullanmalısınız.

Kare veya dikdörtgen yemek masaları Feng Shui'ye göre insanlar ile iletişimi azaltır. Yuvarlak veya oval masa insanlarla iletişimi arttırarak bir araya getirir.


Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu                                                                          

Feng Shui yatak odası dekorasyonunun püf noktası düzen, temizlik ve sevgidir. Dolap içlerindeki giysilerin düzenli, odanın temiz ve tertipli  olması, yatak odanıza ferahlık katar.

Feng Shui'de sevgiyi arttırmak için, yatak odanızda bulunan tek eşyaları kaldırın ya da çiftleyin. Mutlu olduğunuz resimleri odanızda kullanın.

Bu öğretiye göre yatak odasında kullanılan su elemanları, romantizm ateşini söndürür ve mali çöküşe sebep olur.

Feng Shui Renkleri

Feng Shui renkleri çok önemser ve her rengin farklı anlamı vardır.

Kırmızı, aşkı, tutkuyu, neşeyi ve şansı sembolize eder.

Sarı, şan ve şöhreti simgeler.

Yeşil, doğallığı, sağlığı ve büyümeyi temsil eder.

Mavi, huzuru ve suyu temsil eder.

Beyaz, saflığı ve güveni duygusunu sembolize eder.

 Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!