EV DEKORASYONUNDA PRATİK VE KULLANIŞLI AKSESUARLAR

03 Ekim 2017

Aksesuarlar evin havasını değiştirebilir. Kullanılan ev aksesuarları sade olan bir evi tamamlayarak şık hale gelmesini sağlayabilir. Ev dekorasyonunda kullanılabilecek birçok pratik ve kullanışlı ev aksesuarları bulunmaktadır.

 Evlerini düzenlerken kendi ruh hali ve zevkini yansıtmak isteyen kişilere ev dekorasyanları için zevklerine hitap eden ev aksesuarları kullanmaları tavsiye edilmektedir. Aksesuarlar evin havasını değiştirebilir. Kullanılan ev aksesuarları sade olan bir evi tamamlayarak şık hale gelmesini sağlayabilir.  Ev dekorasyonunda kullanılabilecek birçok pratik ve kullanışlı ev aksesuarları bulunmaktadır.

1. Vazolar

İçine çiçek koyularak evi güzelleştirmek adına kullanılan kaplara vazo denir. Piyasada renk renk çeşit çeşit vazo bulunmaktadır. Ev Dekorasyonunu tamamlamak için kullanılacak vazo satın alınabileceği gibi, evde de yapılabilmektedir. Vazolar plastik, cam ya da toprak gibi maddelerden yapılmış olabilir. Evin dekoruna uyacak, evin renkleriyle bir bütün sağlayacak bir vazo kullanımı ev dekorasyonunun estetik yapısının göze hitap etmesini sağlayacaktır.

2. Mumluklar

 Ev dekorasyonunda kullanılan ev aksesuarları arasında mumluklar da vardır. Mumluklar içine mum koyulan kaplardır. Mumluk kullanımı içinde kullandığınız mumların da gösterişini artırır. Mumluk seçiminde dikkat edilmesi gereken husus mumları kullanacak iseniz yanmayacak şekilde mumluğun bu açıdan kullanışlı olmasıdır. Bir akşam yemeği sırasında mum ışığı ile mumlukların renklerinin yansıması çok güzel bir görüntü oluşturabilir. Ayrıca mumlar kullanılmadan da mumluklar ev dekorasyonunuzu gerek şekil gerekse renk olarak tamamlamaya yardımcı olur.

3. Çerçeveler

Çerçeveler içlerine gerek kişilerin fotoğrafları gerek sevdiklerinin fotoğrafları gerekse bir manzara fotoğrafı vb koyularak ev dekorasyonu için kullanılan maddelerdir. Çerçeveler plastik, ahşap, cam ya da  metal olabilir. Yuvarlak, kare dikdörtgen ya da farklı şekillerde çerçeveler mevcuttur. Çerçeve seçimi ev için seçilen eşyalara uyumlu olarak seçildiği zaman ev dekorasyonu açısından bir bütünlük sağlar. Evinize gelen kişilere fotoğraflarınızı sergilemeniz için harika bir aksesuardır.

4. Raflar

Raflar üstlerine değişik objeler koyularak ev dekorasyonuna estetik bir açı kazandırmak için kullanılcağı gibi üzerilerine kitap ya da farklı eşyalar koyularak eşyaları düzenli bir şekilde ortadan kaldırmak için de kullanılabilmektedir. Uyumlu raflarla ev dekorasyonuna uygun bir duvar dekoru elde edilebilir. Evde pratik olarak hazırlanabilecek değişik raflar da mevcuttur.

5. Biblolar

 Biblolar raflarda, sehpalarda ya da masa üzerlerinde ev dekoru için kullanılan ev aksesurlarındandır. Ev dekorasyonuna uygun değişik hayvan ya da çiçek figürlerinde biblolar kullanılabilir. Doğru biblo seçimi kullanıldığı odanın estetik havasını değiştirir. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!