Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

25 Eylül 2017

Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Ev dekorasyonunda kaş yapıyım derken göz çıkartan hatalar.

Ev Dekorasyonunda Ne Kadar Doğru Doğruyuz?

1-Ev Boyası ve Eşyaları Tek Renk Tercih Etmek

Muhtemelen minimal ev dekorasyonları‘ ndan hoşlanıyorsunuz. Fakat tek renk tercih ettiğiniz zaman eviniz modern değil aksine sıkıcı bir görünüme sahip oluyor. Evinizi rengarenk boyayıp mobilyalarınızı çok renkli kullanmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine renkli küçük objeleri tercih edebilirsiniz.

2- Salon için Mobilya Tercihinizi Takım Olandan Yana Kullanmak

Takım olarak kullanılan mobilyaları tercih etmemelisiniz. Bu klişe dekorasyonlar yerine birbirinden farklı dokulara sahip farklı renkler ve boyutlarda olan mobilyaları bir araya getirin. Eğer doğru bir şekilde seçim yapabilirseniz ortaya muhteşem bir salon dekorasyonu çıkacaktır.

3-Salonunuzda Üstten Aydınlatma Kullanmayın

Salonunuz giyinme odası değil, ayaklı lambalar ve ufak masa lambalarını deneyin. Farklı renklerdeki aydınlatmalar odanıza sıcaklık katacaktır.

4- Ev Dekorasyonunda Mobilyalarınızı Duvara Yaslamayın

Odadaki alandan kar etmek istiyorsunuz, ancak alışılagelmiş şekilde tüm mobilyaların duvara yaslanması sıkıcı ve çok resmi bir hava yaratıyor. Daha rahat ve sıcak bir ortam yaratmak için koltuklarınızı birbirine yaklaştırın.

5-Salonda Sehpa Kullanmamak

Her evin salonunda mutlaka sehpaya ihtiyaç duyulur.

6- Salon dekorasyonunda tabloları olabildiğince yükseğe asmak yanlış

Tablolar yükseğe asıldığı zaman tavanınız daha yüksek gibi görünmüyor, sadece gelen misafirlerin görmesini zorlaştırıyorsunuz. Tablolarınızın görünebilir olması için biraz daha göz hizasında tutulması gerekiyor.

7- Çok küçük halıları tercih etmek

Salon veya odalarda kullanmış olduğunuz halılar, bulunduğu oda ile orantılı olmalıdır. Orta alanı mümkün olduğunca dolduran ve koltuğun altına kadar uzanan halılar tercih etmelisiniz.

8- Kullanılmayan Tüm Eşyaların Salonda Biriktirilmesi

Ev dekorasyonu‘ nda salon dizayn ederken kullanmadığınız eşyaların hepsini atın. Sadece ihtiyacınız olan objelerle yaşam stilinize göre dekore edin.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!