Ev Dekorasyonunda Yer Döşemelerinin Önemi

13 Aralık 2017

ev dekorasyonuda parke döşeme zemin döşeme

Parkeler granit üç Boyutlu Yer Döşemeleri evlerin olmazsa olmaz parçaları arasındadır.


  • Alışkanlıklarınızdan vazgeçebilirmisiniz?
  • Halıyı evde bu kadar önemli yapan ne?
  • Zeminin ne kusuru var ki sürekli üzeri örtülmeye çalışıyor?
  • Zemin üstü, tavan altı arası sizi düşündürtüyor mu?


Ev Dekorasyonunda Yer Döşemelerinin Önemi
Yer döşemeleri evlerin olmazsa olmaz parçaları arasındadır. Evlerde uzun zaman geçtiği düşünülürse yer döşemelerinin dikkatli seçilmesi gerekmektedir. Özellikle çalışma hayatında bulunan kişiler evlerinde rahatlık ve konfor aramaktadırlar bu yüzden ayakkabılarını çıkarıp yere bastıklarında doğal ürünlere basmak çalışanlar için daha büyük bir ayrıcalık olmaktadır.
Yer Döşemelerinde Kullanılan Malzemeler Nelerdir?  

Yer döşemelerinde son yılların olması olmaz malzemesi parkelerdır.  Parkeler  bir çok yerde çok rahat kullanımaktadır. Daha önceleri sadece salonlarda ve odaları tercih edilen parkeler son yıllarda su geçirmez özellikteki parkelerin üretilmesi ile banyo ve mutfaklarda da kullanımı yaygınlaşmıştır. Banyo ve mutfaklara daha sıcak bir hava veren parkeler son yılların en çok tercih edilen malzemesi olmaya devam etmektedir.
Bir çok renk ve bir çok desende bulunan parkeler kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Rahat temizlenmesi yönüyle de parkeler kullanıcılarına kolaylık sağlamaktır.

Mermer ve granit;
 Bilindiği gibi doğal olan taşlardır. Bu doğal taşlar kullanıldığı ortama farklı bir hava verir son yıllarda yerr döşemelerinde tercih edilen mermer ve granit bulunduğu ortamda doğallık arayanların vazgeçilmez tercihleri arasında yer alır. Aydınlık görünümü ve kolay temizlenmesi yönüyle de kullanıcılarına hitap eden mermer ve granit tercih edilen malzemeler arasında yer alır.

Üç boyutlu yer döşemeleri de son yılların en gözde ürünleri arasında yer almaktadır. Özellikle banyo, hol ve mutfak gibi alanlara yapılan üç boyutlu yer döşemeleri görenleri hayrete düşüren tasarımlarıyla farklılık arayanların birinci tercihidir.  Sıradanlıktan uzak durmak isteyenler üç boyutlu yer döşemeleri ile ortama farklılık katarak ortamın canlanmasını sağlamaktadırlar.

Üç boyutlu yer döşemelerinin diğer bir tercih sebebi ise kolay temizlenebilir olmasıdır, böylece farklı görünen yer döşemeleri kolay temizleme avantajını da kullanıcılarına sunmaktadır.

Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşırsanız seviniriz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!