Ev Dekorasyonunda Siyahın Tonları Nasıl Kullanılır?

15 Kasım 2017

Ev Dekorasyonunun da Siyahın Tonları Nasıl Kullanılır?

Ev dekorasyonunda siyahı kullanmada tereddütleriniz varsa yazımızı okuyun deriz

Siyah renk bulunduğu her ortama asillik ve ciddi bir duruş katar. Siyah rengin ev dekorasyonunda kullanılması eve asillik katacağı gibi farklılık arayanların da imdadına siyah renk yetişecektir.

Ev Dekorasyonunda Siyah Renk Nasıl Kullanılır? 
 Ev dekore edilirken siyah rengin kullanılması ev dekorasyonuna asillik katabilir. Ancak siyah renk bütün ev dekorasyonuna yayıldığında asillikten ziyade iç karartıcı bir hale gelmektedir. Bu yüzden siyah renk ev dekorasyonunda kullanılacaksa her yeri siyah yapmamaya dikkat etmek gerekir. Siyah kullanılırken kontrast rengi olan beyazla kullanılması daha doğru olacaktır.

Siyah Renk Nerelerde Kullanılır?
 Siyah renk duvar boyası olarak sık kullanılmamaktadır. Çünkü siyah renk bulunulan ortama iç karartıcı bir özellik verir ve ortamın daha küçük görünmesine neden olur. Siyah boya çok kullanılmak isteniyorsa sadece bir duvarın boyanması daha doğru olacaktır. Aksi taktirde bulunulan ortam iç karartıcı bir hal alır ve o odada oturmak istenmez. Tek duvar siyah renkli boyanıp diğer duvarlarda beyaz renge boyanırsa zıt renklerin uyumuyla çok daha iç açıcı görünecektir.

Siyah Renk Aksesuarlarda Nasıl Kullanılır?
 Siyah rengin boğuculuğundan kurtulmak için aksesuarlarda kullanmak en doğru tercihtir. Siyahın asaleti aksesuarda daha iyi görünecektir.
Örneğin ;kanepelerde beyaz renk kullanılabilir, kanepenin yastıkları siyah renk olabilir. Böylece beyazın iç açıcılığının önünde siyahın asaleti çok daha belli olacaktır.

Siyahın Dozu  Nasıl Ayarlanmalıdır?
Siyah renk ne kadar asilliğin rengi olsa da ev dekorasyonunda dozunun çok iyi ayarlanmış olması gerekmektedir. Aksi taktirde asillik yerine insanlarda karamsarlığa ,depresyon haline, bunalımlara yol açabilecektir bu yüzden siyah renk dekorasyonda kullanırken çok dikkatli olunmalı siyah az miktarda kullanılarak açık renklerin kullanımına ağırlık verilmelidir. Bunlara dikkat edilerek siyah renk dekorasyonda kullanılabilir ve bulunulan ortama çok şık ,asil bir hava katabilir.


Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!