Ev Temizlğinde İşinize Yarayacak Püf Noktalar

25 Haziran 2017

ev temizliği

Ev temizliği yaparken sizi zorlayan bazı durumlar için aslında oldukça kolay yöntemler vardır.Şimdi sır bu yöntemler incelemekte:

LAMİNAT PARKE
Laminat parkelerinizin ışıl ışıl görünmesini istiyorsanız,bezinize sirke damlatıp zemine sürebilirsiniz..

 

AHŞAP KAPI TEMİZLİĞİ

 Açık renkli ahşap kapılar üzerinde oluşan el izleri hepimizi huzursuz eder.Bunu geçirmenin yöntemi ise çiğ bir patatesi ikiye bölerek ve lekeli alana hafifçe sürmek. Lekelerin gözle görünür bir şekilde  yok olduğunu göreceksiniz.


CAM LEKELERİ
Cam lekelerinden kurtulmak için;orlonbez üzerine krem deterjan döküp temizleyin. Bu şekilde camınızı çizmeden silmiş olursunuz.

KAHVE LEKESİ

 Misafiriniz halınıza kahve döktüyse, lekeli alanı soğuk suyla ıslatıp hemen sonra birkaç damla gliserin ile çitileyin.

 

 FİNCAN LEKELERİ

 Eğer fincanlarınızda rahatsız edici bir şekilde çay veya kahve lekeleri oluşmuşsa,portakal yada limon kabuğunun üzerine bir miktar tuz döktükten sonra temizleyebilirsiniz.

 

 FIRIN TEMİZLİĞİ

 Fırınınızı temizlemek için,gece uyumadan içine sıcak su ve amonyak dolu bir kap yerleştirin. Sabah kapağını bir müddet açık bırakın, sonrasında süngerle silin.

 

 ÜTÜ TEMİZLİĞİ

Ütünüz artık eskidi ve altı kirlendiyse, bir parça sirkeye batırılmış pamuk ile altını yavaşça ovun. Kirin azaldığını göreceksiniz.

 

ETİKET İZLERİ

 Yapışmış etiketler de sizin de başınıza bela oluyor ve zor çıkıyorlarsa,üzerine az bir şey yağ dökebilirsiniz,yada fön makinası tutarak sıcak havanın etkisiyle daha kolay çıkmasını sağlayabilirsiniz

 

 Mutfak Eşyaları

Eğer limon kabuklarını güneşli bir alanda kurutursanız,sizin için iyi bir temizleme aracı olabilir.Limon kabukları, özellikle isli ve yağlı mutfak eşyalarında,bıçakları ovalarken işinize yarayabilir.

 

 Yağlı Şişeler

 Yağlı şişeleri yağını almak için önce deterjanla yıkayın,sonra şişenin içine soda koyup çalkalayın.Kısa bir süre sonra salladığınız şişeye bu defa kahve telvesi atın. Bir müddet bu şekilde sallayın.Şişenin kısa bir süre içerisinde yağlardan kurtulduğunu göreceksiniz.

 Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!