EVCİL HAYVAN TAKİP CİHAZLARI

29 Ekim 2017

EVCİL HAYVAN TAKİP CİHAZLARI

Evcil hayvan takip sistemi sayesinde insanlar hayvanlarının nerede olduklarını kolayca öğrenebilmektedirler.

Son yıllarda büyük bir gelişme kaydeden GPS teknolojisi sayesinde artık insanlar için evcil hayvanlarının nerede olduğu konusu büyük bir problem değildir. Evcil hayvan takip sistemi sayesinde insanlar hayvanlarının nerede olduklarını kolayca öğrenebilmektedirler. Bu teknoloji sayesinde uydudan hayvan takibi mümkündür. Bu makalede evcil hayvan takip cihazları hakkında bilgilere ulaşacaksınız.

Neden bir evcilhayvan takip cihazı kullanılmalı?

İnsanın yetenekli ve iz sürmede uzman bir köpeği veya etrafı gezmeyi seven yaramaz bir kedisi olsa da evcil bir hayvan takip cihazı insanı rahatlatır, çünkü evcil hayvanlarının nerede olduklarını bilirler. Evcil hayvan takip cihazı sayesinde sahipleri, hayvanlarının nerede oldukları konusunda daha rahat olacaktır.


Takip cihazı nedir, nasıl çalışır?

Takip cihazları kullanım bakımından kolaydır. Ya evcil hayvanın var olan tasmalarına takılacak şekilde gelir veya kendi ayarlanabilir tasması veya koşum takımı ile beraber gelir. Örneğin cihaz, kedi takip tasması seklinde gelebilir. Hafif olduklarından dolayı evcil hayvanlar tarafından fark edilmeyeceklerdir bile. Misal, kedi takip çipi, kedinin var olan tasmasına takılıp kullanılabilir. Evcil hayvandan gelen sinyal, takip cihazı uygulaması ile izlenebilir.

Evcil hayvan takip cihazının sayesinde kişi, örneğin köpeğinin bahçeden çıkıp çıkmadığını, parkta gezerken nerede olduğunu rahatlıkla görebilecektir. Yapılması gereken sadece takip cihazının kontrol edilmesidir.

Takip cihazını alırken nelere dikkat edilmelidir

Çok çeşitli evcil hayvan takip cihazları mevcuttur. Uygun bir cihaz seçilirken şu noktalar göz önünde bulundurulabilir.

Takip cihazı alınmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri cihazın su geçirmez olup olmadığı.

Cihazın bir diğer önemli noktası suya dayanaklılığıdır. Eğer, cihazın takılacağı hayvan yüzmeyi seven bir köpek ise o zaman suya dayanıklı bir cihaz tercih edilmelidir.

Cihazın kullandığı batarya tipi de önemlidir. Batarya tipi öğrenilerek cihazın ne kadar süre kullanılabileceği öğrenilebilir.

Bir diğer nokta ise cihazın kullanacağı uygulamanın kişinin sahip olduğu elektronik cihazlar ile uyumlu olup olmadığı.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!