Evcil Hayvanlarınız İçin Dekorasyon

17 Ekim 2017

Evcil Hayvanlarınız İçin Dekorasyon önerileri ile evinize yapacağınız dokunuşlar ve doğru alışveriş tercihleri işinizi kolaylaştıracaktır. Sizin ve evcil hayvanlarınızın mutluluğu için yapmanız gerekenlere gelin şöyle bir göz atalım

Sevimli dostlarınızla evinizi paylaşıyorsunuz.Onlarla aynı evde yaşamınızı sürdürüyorsunuz.Durum böyle olunca,evinizde bir takım düzenlemeler yapmanız gerekiyor.Ev dekorasyonunuz, sizin zevkinize hitap ederken sorumluluğunu aldığınız evcil hayvanınızın da rahat edebileceği şekilde olmalıdır. Sevimli dostlarınız,tüy döküyorlar,sakarlıklar yapıyorlar,döke saça yemek yiyorlar bütün bunlar beraberinde temizliği,uğraşıyı getiriyor.Evin içerisindeki iş yükü artıyor.Evcil Hayvanlarınız İçin Dekorasyon önerileri ile evinize yapacağınız dokunuşlar ve doğru alışveriş tercihleri işinizi kolaylaştıracaktır.Sizin ve evcil hayvanlarınızın mutluluğu için yapmanız gerekenlere gelin şöyle bir göz atalım.

Evcil Hayvanlarınız İçin Dekorasyon Önerileri

  • Her yemek verdiğinizde farklı yerlere yemek kabı koymanız sizin işinizi güçleştirir. Evcil hayvanınız için,mutlaka bir yemek köşesi belirleyin.Yemek ve su kabını belirlediğiniz yerde tutun.Böylece,hem evcil hayvanınız yemeğini nerede yiyeceğini öğrenmiş olur hem de o alanın temizliği kolaylaşır.

  • Evcil hayvanınız varsa kaliteli,çekim gücü yüksek bir elektrik süpürgeniz olmalı.Evinizin her köşesini tüylerden arındırmak,iyi bir hijyen sağlamak için çok önemli.

  • Cam,kristal..gibi kırılabilecek,değerli aksesuarları tercih etmeyin.Eğer,evinizde bu tür aksesuarlar varsa evcil hayvanınızın girmediği odalarda bu ürünleri kullanmalısınız.Kırılan camları toparlamak size ayrıca bir uğraşı olduğu gibi evcil hayvanınızında yaralanma riski artar.

  • Evcil Hayvanlarınız İçin Dekorasyon konusunda evinizde kullandığınız kumaşlar,örtüler dikkat etmeniz gereken bir diğer konu.Evinizde sık yıkanmaya dayanıklı örtüler ,kolay silinebilen,leke tutmayan kumaşlar tercih etmelisiniz.

  • Duvardan duvara halı kaplama tercih etmemelisiniz.Bu halıları,süpürmek ve silmek oldukça zordur.Daha küçük halılar kullanmanız işinizi kolaylaştırır.

  • Yerlere kadar uzanan perdeler kullanmayın.Pencere hizasında bitecek perdeler ,tercihiniz olmalı.Uzun perdeler sevimli dostlarınız için bir oyun metaryeli olabilir.Perdelere tırmanmak,perdelerin arkasına saklanmak gibi…

  • Dökülen tüylerin göze batmaması için desenli kumaşlar kurtarıcıdır.

  • Bir sepet edinin ve evcil hayvanınızın oyuncaklarını oraya koyun.Evinizin dağınık gözükmesini önlediği gibi evcil hayvanınızla oynayacağınız zaman,her yerde oyuncak aramak zorunda kalmazsınız.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!