Evde Merdiven Altı Boşluğunuz Var, Nasıl Değerlendirebiliriz?

02 Şubat 2018

mervien altı dekorasyon

Merdiven altı dekorasyon fikirlerinde nasıl bir yol izlemeli!!


  • Merdivenizin altı atıl duruyorsa gelin değerlendirelim!
  • Merdiven altı dekorasyon nasıl yapılır?
  • Boşlukları doldururken hem pratik hem kullanışlı olması nasıl sağlanır?
Hayatımızın büyük bölümü evlerimizde geçmektedir. Bu nedenle evleri en verimli şekilde kullanmak için her türlü yol denenir. Özellikle birden fazla katlı evlerde merdiven altları kullanılmamaktadır. Yüksek ve düz bir yapısı olmadığından bu alanlar genelde boştur. Ancak ihtiyaca göre tasarlandığında evinizin en güzel köşelerinden biri olmaya aday. 2018 Ev Dekorasyonu Fikirleri trendleri için tıklayın!

1. Merdiven Altlarına Dolap Yaptırabilirsiniz.
Evlerde fazla malzemeler her zaman sorun olur. Özellikle depo olmayınca evdeki boş köşeleri değerlendirme yoluna gidilir ve bulunan her köşesine bir şeyler konulur ancak arandığınızda bulmak büyük sıkıntı haline gelir. Merdiven altına yaptıracağınız dolap sayesinde hem fazla malzemelerden kurtulur hem de boş alanı doldurarak güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

2. Kapıya Yakın Merdiven Altlarına Portmanto Düşünülebilir.
Kışın üzerimize alacağımız kıyafet ve aksesuarlar arttığından bunlara her gün ulaşmak da problem olabiliyor. Evin giriş kısmına yapılan portmanto ise giriş kısmını daraltıyor. Bu durumda merdiven altı için hazırlanan portmanto sayesinde kıyafet ve ayakkabılarınızı evinizi daraltmadan her an elinizin altında bulundurabilirsiniz.

3. Dinlenme Koltuğu ya da Yatak Konulabilir.
Boş durumdaki merdiven altını elinizde bulunan koltuğunuzla doldurarak buraları değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda buraya koyacağınız yatak ile evinize gelen misafirler için alternatif bir alan yaratabilirsiniz.

4. Küçük Çalışma Odası Haline Getirebilirsiniz.
Evinde çalışma odası olmasını hayal edip bunun için oda ayıramayanlar için kurtarıcı bir çözüm de bu alanın çalışma odası olarak tasarlanmasıdır. Masa üzerindeki boş duvar nasıl değerlendirilir sorusunun cevabı ise tamamen size kalmış.
5. Merdiveninizin Yapısına Göre Kitaplık Dizayn Edebilirsiniz.
Merdiven altları için kullanılan en yaygın yöntem kitaplıklardır. Merdiven altının tamamını kitaplık olarak yaptırabileceğiniz gibi her basamağın arkasına raf yaptırarak daha küçük bir kitaplık haline de getirebilirsiniz.

6. Misafir Tuvaleti Kurtarıcı Bir Düşünce Olabilir.
Hijyen takıntısı olanlar veya evindeki tuvaletin misafir odalarından uzakta olanlar için merdiven altına hazırlanacak misafir tuvaleti güzel bir düşünce olacaktır.

7.Merdiven Altından Doğaya Açılın.
Doğaseverler için evler sıkıcı ve bunaltıcı yerlerdir. Bundan kurtulmak için merdiven altındaki dar alanları değerlendirme en iyi çözüm olacaktır. Bu alana yaptıracağınız akvaryum veya minyatür bahçe ile kendinizi doğa ile iç içe hissedeceksiniz.

Yorumlarınızı bizimle paylaşmayaı unutmayın!!!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!