Evdeki Sigara Kokusu Nasıl Giderilir?

29 Ağustos 2017

sigara kokusu

Yalnızca sağlığı değil içilen ortamı da olumsuz yönde etkileyen sigara kokusu birçok evin sinmiş kötü kokuları arasında yer almaktadır.

Sigaranın sağlığa olan zararlarını herkes bilir. Hem içen birey hem çevresindekiler için birtakım sorunlara yol açar. Bu yüzden birçok ortamda içilmemesine dikkat edilmekte, bu yönde tedbirler alınmaktadır. Ancak evlerde her zaman aynı tedbirleri almak mümkün olmayabilir. Yalnızca sağlığı değil içilen ortamı da olumsuz yönde etkileyen sigara kokusu birçok evin sinmiş kötü kokuları arasında yer almaktadır. Elbette bu sorunun en sağlıklı çözüm yöntemi evde sigara içilmemesidir ancak aksi durumda birtakım pratik çözümler vardır. O halde bakalım evdeki sigara kokusu nasıl giderilir?

Evdeki sigara kokusunu gidermek için elma sirkesi ve hamur kabartma tozu: Su bardağının içine boşalttığınız bir paket hamur kabartma tozunun üzerine elma sirkesi ekleyip karıştırın ve sigara kokusunu gidermek istediğiniz yere yerleştirin. Buharlaştığı süre boyunca evdeki sigara kokusunu gidermek için etkili olacaktır. Daha küçük bardaklar tercih ederek birkaç yere de yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

Evdeki sigara kokusunu gidermek için Türk kahvesi: Küçük tüllerin içine koyduğunuz kahveleri minik keseler olacak şekilde bağlayın. Sigara kokusunu bastırmak için etkili bir yöntemdir. Birkaç küçük süsleme ile bu keseleri dekoratif unsurlar olarak da kullanabilirsiniz.


Evdeki sigara kokusunu gidermek için karbonat ve tuz: Evin belirli noktalarına koyacağınız karbonat hem nemin çekilmesi hem evdeki sigara kokusunun giderilmesi için bir başka yoldur. Aynı zamanda tuzla birlikle belli yerlere serpebilirsiniz. Kötü kokuların giderilmesini sağlayacaktır.

Sigara kokusunu gidermek için sirke, tuz ve bulaşık süngeri: Bulaşık süngerinin üzerine biraz tuz ve sirke dökerek evde bazı köşelere koyabilirsiniz. Yalnızca sirke koyduğunuz birkaç kaseyi sigara içilen yerlere yerleştirerek de sigara kokusunu giderebilirsiniz.

Sigara kokusunu gidermek için limon ve portakal: Evinizin sigara içilen yerlerine birkaç adet limon ve portakalı dilimler halinde yerleştirebilirsiniz. Bir iki gün kadar bıraktığınız yerde kalabilirler.

Kokulu mumlar: Sigara içilen ortamda kokulu mumlar yakarak hem dekoratif bir görünüm sağlayacak hem de sigara kokusunu bir nebze gidermiş olacaksınız.

Her şeyden önemlisi evinizi sürekli havalandırmalı ve evin içerisindeki havanın değişimini sağlamalısınız. Ev dekorasyonunuzda evdeki sigara kokusunu gidermek için  kokulu aksesuarlar tercih edebilir, oda parfümleri kullanabilirsiniz. Kesin çözüm olarak ise evde sigara içilmesini önleyebilirsiniz.

 

 Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!