Evden Eve Nakliye Firması Gelmeden Ne Yapmalıyım?

08 Ağustos 2017

Evden eve nakliye firmaları gelemeden önce Paketleme sırasında neler yapmalıyım? Eşyaları nasıl kutula malıyım? Kırılacak eşyalar nasıl paketlenmeli?

 Paketleme sırasında Nelere dikkat edilmeli?A) Kutulama ve paketlemeyi kendiniz veya Evden Eve Nakliye Firmaları yapsa dahi aşağıdaki birkaç hususa dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz

 

 

1) Ağır ve kilosu fazla eşyaları büyük kolilere koymayın, yapabiliyorsanız kolilere dağıtın..2) Hassas, kırılacak eşyaları; ayna, bardak, tablo, porselen takımları, vazo gibi taşıması sırasında hasar almaya müsait eşyaları baloncuklu naylon ile sarıp kutulayın.3) Kutuladığınız eşyaların içinde kırılabilecek paketlere belirgin yazı ve etiketle “Dikkat Kırılabilecek Eşya” yazısı yer almalı.4) Porselen tabakları ve bardakları sert ve mukavemeti olan kutulara yerleştirin. Porselen tabakları kutulara, kenarları yukarı gelecek şekilde ve kutunun içine yerleştirin. Tabakları üst üste koymayı denemeyin bizce.

 

B) Paketleme Malzemeleri Neler Olabilir?1) Ev taşımasında kutulama ve paketleme işlemlerini ben yaparım diyorsanız bolca paketleme malzemesi temin etmeyi unutmayın.2) Fazlasıyla büyük küçük kutu toplayın. Market, bakkal veya benzeri iş yerlerinden ücretsiz temin edebilrsiniz.3) İrili ufaklı malzemeleri paketlerken şeffaf ambalaj seçerseniz. İçlerini açmadan içini görebilir ve ortalık dağılmadan tek tek eşyaları yerleştirirsiniz.4) Gömlek ve takımlarınız için askılı kılıflardan alırsınız hem buruşmasını hem de kirlenmelere karşı hazır olursunuz.5) Evden eve nakliye işinde bolca koli bandı lazım olur. Haberiniz olsun.6) Kolilerin üzerlerine içindeki yazarsanız; Evden Eve nakliye firmalarının çalışanları kolilere doğru odalara yerleştirebilirler ve sizde bir daha ev içinde koli taşımak zorunda kalmazsınız.7) Paketleme yaptınız ve koli içlerinde kırılacak eşyaların içlerinde boşluklar oluştu ise aralara gazete kağıtları sıkıştırabilirsiniz.

 

 

C) Evden eve nakliye firmasının ne zaman geleceğini biliyorsanız bir hafta önceden her gün bir odada kolileme ve paketleme yaparsanız, fazla yorulmadan tatlı bir telaş ile ev taşımanızı gerçekleştirirsiniz.D) EV taşımasına ilk olarak ağır ve kaba eşyalardan başlarsanız işiniz çok rahatlayacaktır.E) Tekstil ürünlerini yani kıyafet, giysi gibi eşyaları poşetleyerek yerleştirirsiniz kire ve neme karşı korunmuş olacaktır..


Bu süreçte EvininUstasi Evden Eve Nakliye Firmaları sizlere yardımcı olacaktır. Hemen talebiniz oluşturun onlarca firma size fiyat versin siz karlı çıkın onlar iş kazansın. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!