Evden Eve Nakliye İçin Ev Sahibine Düşen Görevler

08 Ağustos 2017

Evden eve nakliye günümüzde insanlığın taşınma ihtiyaçlarının bir sonucu oluşmuş sektörler arasında yer almaktadır.

Nakliye çözümleri

Evden eve nakliye günümüzde insanlığın taşınma ihtiyaçlarının bir sonucu oluşmuş sektörler arasında yer almaktadır. Yeni ev alan insanlar ya da ofisini değiştirmek isteyenlerin başvurduğu evden eve nakliye firmaları nakliye işinin %75’ni talebe göre %100 karşılayabilmektedir. Fakat bu %25’lik fark müşterilerin talepleri doğrultusunda gerçekleşmektedir. Zira eşyalarını korumak isteyen herkes eşyalarını ambalajlama yöntemine gitmeli ve nakliye ortamının hareketli bir ortam olacağının bilincine vararak bu yönlü çalışmalar için eşyaların ambalajlama ihtiyacını göz önünde bulundurmalıdır. İsteğe bağlı olarak kişi kendi eşyalarını ambalajlayabildiği gibi farkı ödeyerek nakliye firmasına da ambalajlatabilir. İki yöntemin arasında oldukça büyük fark vardır. Birinci yöntemde nakliye firması yüzde yüz güvence veremezken ikinci yöntem ile nakliye firması olası bütün sorunlara karşılık güvenlik vermek zorunluluğu taşır.


Evden eve nakliye günümüzde gelişen araç gereç ve yetişmiş elemanlar aracılığı ile çok kolay yapılabilmektedir. Bu yüzden iyi bir nakliye firması bulmak zor olmasa da taşıma öncesi ev sahibine de düşen görevler bulunmaktadır. Bu görevlere göz attığımızda bir taşıma planı çıkartmak eşyaları için eğer kendi başına ambalajlama uygulanmışsa ideal olacaktır. Ayrıca dolapların içinin boşaltılması çekmecelerin içlerinin boş olması büyük önem taşımaktadır. Bu yönü ile ele alındığında ev sahibine düşen bir başka önemli görevse ambalajlama da eşyaların ince poşetlere değil daha kalın çuval ya da kalın çöp poşetleri ile ambalajlanması ve poşetlerin ağızlarının açık kalmaması hususunda gerçekleşmektedir. 


Bu yüzden taşımacılık sektörü için özel üretilmiş ambalajlar satılmakta ve büyük mağazalarda kolay erişilebilir durumdadır. Ayrıca bu poşetlerin içine kırılmazlar eşyalar ve kırılabilir eşyalar ayrıca koyulmalı kırılabilir eşyalar için kolileme yöntemine gidilmesi gerekmektedir. Yine taşıma kolileri de ev eşyaları satan mağazalar ve büyük karton satış mağazalarında bulunabilmektedir. Eğer hala duruyorsa televizyon ve beyaz eşyaların kartonlarının kullanılması ayrıca alınabilecek önemli önlemler arsında yer almaktadır. Mobilyaları çek yat tarzında olan kişilerin alt kısımlarındaki alanları boşaltmış olması yine unutulmaması gerekenler arasında yer alır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!