Evinizde Dekorasyon Yaptırmanın Maliyeti Nedir?

08 Ağustos 2017

Hayat tarzımızı yansıtan, en keyifli vakitlerin geçirildiği yerlerden biri olan evlerimiz, aslında beğenilerimizin ve fikirlerimizin bir yansımasıdır.

Hayat tarzımızı yansıtan, en keyifli vakitlerin geçirildiği yerlerden biri olan evlerimiz, aslında beğenilerimizin ve fikirlerimizin bir yansımasıdır. Herkes güzel bir eve sahip olmak ve konukları tarafından evinin beğenilmesini ister. Evleri ev yapan şey ise dekorasyonlarıdır. Ev dekorasyonları, ufak aksesuarlar ve küçük dokunuşlarla yapılabileceği gibi odayı baştan yaratmakla da yapılabilir. Esas konu olan, ev dekorasyonu maliyeti ise odanın büyüklüğü, seçilecek eşyaların fiyatları gibi birçok etkene göre değişir. Evdeki odalara göre komple bir dekorasyonun ortalama fiyatlarına bir göz atalım.

Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonunun temel parçalarının değiştiğini düşünürsek, ortalama maliyeti 5.000 TL ila 15.000 TL arasında olmaktadır. Koltuk takımı, yemek odası, zigon sehpa, halı ve avize değişimlerinin tamamını gerçekleştirdiğinizde eşyaların fiyatı ve salonunuzun büyüklüğüne göre bu fiyat aralığında bir ödeme yaparsınız.

Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odaları evlerin en keyifli bölümlerinden biridir. En çok zamanın geçirildiği, rahatlığın en çok arandığı bölümlerden olan oturma odasını tamamen yenilemek istediğinizde ödeyeceğiniz tutar 2.500- 5000 TL arasında olmaktadır. Oturma grubu veya L koltuk, orta sehpa, halı ve avize değişimi için ödeyeceğiniz bu tutar ortalama bir oturma odası baz alınarak hesaplanmıştır.

Yatak Odası Dekorasyonu

Evlerin en sık yenilenmeye ihtiyaç duyulan odalarından biri ise yatak odalarıdır. Evliliğine renk katmak isteyen herkesin ortalama 5 yıl içinde en az bir kez yenilediği yatak odalarının dekorasyon fiyatları ise 4.000-8.000 TL arasında değişir. Yatak odası takımı, halı ve avizenin değiştiği düşünülürse, uygun fiyatlara bu işin çözüldüğü görülebilir.

Mutfak Dekorasyonu

Eğer mutfağınızı baştan aşağıya değiştirmek istiyorsanız da ödeyeceğiniz meblağ 2.000- 5.000 TL arasında değişir. Fiyatı hesaplarken, ortalama bir mutfak esas alınmış olup, mutfak dolapları, mutfak masası ve halının değişimi hesaba katılmıştır.

Diğer Beyaz ve Ev Eşyaları

Beyaz eşyaları değiştirmek için 4.500- 8.000, televizyon için 2.000- 5.000 ve perdeler için de 1.600- 3.500 TL gibi bir maliyet ödersiniz.

Ev dekorasyonunu baştan yaratmak için ödeyeceğiniz ortalama fiyatları 3 oda 1 salon bir ev için çıkarttık. Sizde bütçenize uygun değişiklikler yaparak, evlerinizi yenileyebilirsiniz. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!