Evinize Baharı Getirecek Renklilik!

19 Haziran 2017

renkli dekorasyon modelleri

Ev bahar dekorasyonu için mobilya, duvar ve aksesuarlarınıza yapacağınız küçük dokunuşlarla büyük farklılıklar sağlayın. Ufak bütçeyle evinizde baharın ve yazın sıcaklığını yaşayın.

Bahar ve yazı evinizde yaşamak için dinamik ve modern renkleri tercih ederek badana, zemin ve mobilyalarınızı renklendirme işine girişebilirsiniz. Küçük dokunuşlarla büyük kazanımlar elde edeceğiniz renklilikle neşe ve huzuru evinize sunun!

Neler yapabilirsiniz?

1.       Duygularınızı harekete geçirecek renkleri tercih etmelisiniz. Daha önce kullandığınız veya ev boyamada tercih edilen klasik renkleri kullanmanız monotonluğa kaçacaktır.

2.       Canlılık elde edebilmek için duvarları tek bir renge boyamak ilk çıkar yoldur. Hem de daha az masraflıdır. Birkaç renk kullanmak isteyenlerde ana rengin tonlarında birkaç renk daha tercih edebilirler.

3.       Bahar ve yazı evinizde yaşayabilmek için illa da boyama yapmanıza gerek yok. Mesela renkli ve bahar esintilerini evinize cömertçe sunacak duvar kağıtlarını da kullanabilirsiniz.

4.       Yeni nesil duvar kağıtları arasında yer alan 3D tasarımlar modern ve dinamik bir ev stiline sahip olmak isteyenler için ideal tercihlerden birisidir.

5.       Duvarlardan sonra evdeki ahşap mobilyalar içinde bahar renkleri kullanılabilir. Bunun için vernik ve boya yerine renkli ahşap kumaşlar kullanılarak mobilyaların kaplanması uygundur. Böylece uygun fiyata evinizdeki dekorasyonu istediğiniz tarza kolayca kavuşturabilirsiniz.

6.       Renkleri çok koyu bulunan mobilyalarınız için renkli ahşap kuşaklarla mobilyalarınızı canlı bir renge kavuşturabilirsiniz. Diğer bir alternatifte beyaz patine yaptırmaktır.

7.       Mobilyaları boyamak için sprey boya kullanılabilir. Özellikle sandalyeleriniz için spreyleri tercih edebilirsiniz. Komidin ve ayakkabılık içinde pratik

8.       Zeminler içinde bir değişiklik söz konusu olabilir. Halılarınızdan memnun değilseniz veya renkleri çok donuksa farklı desenlere sahip halı ve kilimler tercih edilebilir. Geometrik desenli kilim modelleri son zamanlarda kullanılan zemin dekorasyon trendleri arasında yer alıyor.

9.       Evinizdeki aksesuarlar içinde renkli bir düzen düşünebilirsiniz. Özellikle aile fotoğraflarının bulunduğu çerçeveleri sarı, turuncu, mavi renklere boyayarak değişik bir ahenk yakalayabilirsiniz.

10.   Duvarlarınızı daha da canlı bir hale getirmek için Canvas tablo modellerini de kullanmak iyi bir fikir olabilir. Özellikle parçalı Canvas tablo modelleri ev dekorasyonu ' nda sıra dışılık sağlamak isteyenler için doğru tercih olabilir. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!