Evinize Farklı Hava Katmanın Yöntemleri

02 Şubat 2018

evde çiçek yetiştirmek

Kullandığınız aksesuarlar heyecan vermeyi bıraktıysa,bütçenize uygun ve gayet kolay dokunuşlarla evinize yeni bir atmosfer sağlamanız mümkün. Sizler için hazırladığımız birbirinden güzel fikirlere bakmaya ne dersiniz:

2018 Ev Dekorasyonu Fikirleri 

1.Fazlalıklar sizi de bunaltıyorsa,mesela gazete yığınları,özensizce konulmuş kitaplar,bir arada karmaşık şekilde duran onlarca aksesuarlar ruhunuzu daraltabilir. Hepsini bi kutuda toplayıp daha ferah bir oda yaratmanızda fayda var.

 

2. Eğer kendinize bir hobi arıyorsanız;kullandığınız bazı eşyalardan harika dekoratif aksesuarlar meydana getirebilirsiniz.Ancak bunun yazıldığı kadar kolay olduğunu söylemek mümkün değil.Örneğin sebze kasasından raf ünitesi meydana getirebilir,pet şişelerden abajur oluşturabilir,yada tahta aksesuarlarınızı boyayabilirsiniz.

 

3.Renk yada dekorasyon açısından banyolarda cesur hamleler yaptığımızı söylemek pek de mümkün değil.Bizce bunu değiştirmenin vakti artık geldi!Banyo duvarınıza astığınız hoş bir tablo, merdivenden havluluk,şık bir abajur veya süslü,modern bir duvar kağıdı ile banyonuzun dizaynını bir anda değiştirebilirsiniz.

 

4. Sadece evinizin aydınlatma yönteminizi değiştirmenizi bile havasını değiştirir. Tavandan sarkıt avizeler yerine ayaklı lambader veya duvar aplikleri kullanıp işlevsellik ile modernliği bir araya getirebilirsiniz. Küçük birçok sayıda ışık kaynağı ile farklı alanlara ışık yayarak romantik bir ortam yaratabilirsiniz.

 

5. Antika tutkunu olmak başlı başına bir keyif,ancak bazı zamanlar bütçeyi zorlayan bir hobi olduğunu söyleyebiliriz.Zaten onlarca antika parça almanıza gerek yok. Antikacıdan alacağınız eski bir tahta bavul,kömürlü ütü veya biblo ile odanıza bambaşka bir ruh katabilirsiniz. Bu vintage parçaları kullanarak farklı bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz. Bavuldan komodin, dikiş makinesi sehpasını çalışma masası haline dönüştürüp yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.

 

6.Evimize güzellik,asalet katan objelerden biri de kesinlikle tablolardır. Orijinal tablolar hayranlık uyandırsa da, iş satın almaya geldiği zaman bütçemizi zedeleyebilir. Bütçenizi sarsmadan  tablolarla evinizi renklendirmek istiyorsanız,  genç sanatçıların güzide eserlerini tercih etmenizde yarar var. Böylece hem onların yanında olursunuz, hem de bütçenize uygun tablolara sahip olabilirsiniz. İsterseniz baskı tablo veya illüstrasyonlar ile odanıza keyifli bir hava katabilirsiniz.

 

7. Evinizin tarzı klasik de olsa,modern de olsa evlerimizin vazgeçilmezi çiçekler;her eve canlılık ve tazelik katar.İster mutfak masanızın üstünde ister salonda sehpanızın üzerinde isterseniz yatak odanızda yanı başınızda çiçeklere yer vererek romantik bir hava oluşturabilirsiniz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!