Evinizin Duvar Renklerinin Ruhunuza Etkisi

08 Ağustos 2017

Duvar renkleri, evinizin en belirgin ve karakteristik özelliğidir.

Duvar renkleri, evinizin en belirgin ve karakteristik özelliğidir. Evinizdeki diğer eşyalarla uyumlu bir şekilde dizayn edildiğinde gelen misafirlerinize yaşatacağı göz hoşluğu ve sizin ruh halinize olacak etkisi ile duvarlarınızın rengi büyük önem arz eder. Duvar renkleri bazı kişilere göre sadece koltukların rengiyle olan uyumdur. Bazılarına göre ise klasik beyazdır. Fakat duvar renginin önemini ve duvar renklerinin psikolojiyi belirlediğini öğrendiğinizde siz de bir an önce duvar renklerinizi kendinize göre değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Duvar renk alternatiflerinden aşağıda size uygun olanı bulup seçebilirsiniz.

1.      Mavi


Mavi rengi, evinizde sakinliği yansıtır. Evinize alışılmışın dışında hoş ve sakin bir hava katmak isterseniz mavi rengini ve tonlarını tercih edebilirsiniz. Fakat mavi rengini mutfak duvarları için tavsiye etmiyoruz. Çünkü mavi rengi kişide iştah kapatıcı bir etki bırakır. Bu nedenle mutfaklarda pek tercih edilmeyen bu renk kilo vermek isteyen kişiler için ise ideal bir seçim olabilir.

2.      Kırmızı


Kırmızı rengini şehvet ve tutkuyu çağrıştırdığını çoğu kişi bilir. Duvarlarımızda kırmızı rengi tercih etmek biraz cesaret gerektirmektedir. Alışılmışın oldukça dışında kalan bu rengimizi özellikle yatak odalarında tercih edebilirsiniz.

3.      Yeşil


Yeşil rengi bilgiyi ve bilgeliği simgeler. Aynı zamanda zihin açıcı bir özelliği de bulunduğu bilinen yeşil rengi sınava hazırlanan çocuğunuz varsa onun odasında kullanabilirsiniz. Aynı zamanda yeşil doğayı çağrıştırdığı için doğaseverlerin de sıklıkla kullandığı bir renktir.

4.      Beyaz


Duvar boyası seçimlerinde en sık karşılaştığımız renktir. Bunun başlıca nedeni diğer ev eşyalarıyla kolaylıkla kombin edilebilir olmasıdır. Bunun dışında beyaz rengi temizliği, berraklığı ve sadeliği simgeler. Bu ruh haline sahip kişilerin bütün ev için kullanabileceği bilindik bir tercihtir beyaz.

5.      Kahverengi


Kahverengi, koyu tonlarda kullanıldığında evinize bir miktar kasvet katabilir. Fakat sağlamlığı ve dayanıklılığı simgeleyen kahverengi, evcimen bir ruh haline sahip kişilerin seçtiği bir renktir. Aynı zamanda inatçılığı simgeleyen kahverengi diğer ev eşyalarınızla doğru kombin yaptığınızda size şık bir oda sunabilir.

6.      Gri


Gri renk modern dekorasyonlarda oldukça sık seçilen bir tercihtir. Şıklığa önem veren kişilerin tercih ettiği bu renk, uzlaşmacı bir kişiliğe sahip olduğunuzu da simgeler.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!