Evinizin Gücü : Renkler

01 Aralık 2017

Renkli evler

Evin dekorasyonunu belirlemek oldukça ince detaylı ve meşakatli bir iştir. Evin hangi konsepte daha yakın olacağı belirlenmeli.


  • Ev dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli?
  • Duvarda renk olsun diyip geçme etkisi neler?
  • Ev Tadilatında başlangıçta neler olmalı?


Evin dekorasyonunu belirlemek oldukça ince detaylı ve meşakatli bir iştir. Evin hangi konsepte daha yakın olacağı belirlenmeli, diğer aşamalar ona göre hayata geçmelidir. Ev dizaynında en önemli püf nokta renklerdir. Seçilecek renkler, evin genel görüntüsünde birebir etkili olacaktır. 

Dekorasyonun güçlü renkleri

  Evin dekorasyonunda rengin önemi oldukça fazladır. Duvar renkleri ile eşyalar arasında yumuşak renk geçişleri, evin daha güzel ve şık görünmesine sebebiyet verecektir. Bununla beraber tonlar, oda geçişlerinde de oldukça önemlidir. Renk tonları, odadan odaya çok sert bir geçiş yaparsa, evin her tarafında farklı bir hava oluşacaktır, bu da hakim olan büyünün bozulmasına neden olabilir.

Ev dekorasyonu yaparken cesur ve güçlü renkler seçmek evin görüntüsünün daha iddialı olmasına neden olur. Öncelikle ev dekorasyonu için uygun renkleri belirlemek gerekir. Renklerin bilinçaltı etkisi de dikkate alarak oldukça şık, cesur görüntüler elde edilebilir. Mutfağınız için kırmızı, turuncu ve sarı tonlu renkleri seçebilirsiniz. Canlı renkler, mutfağınızın gücü olabilir. Mobilyayı seçeceğiniz bu renklere uyumlu seçmeniz, bütün bir ahenk yakalamanıza yardımcı olur.

Yatak odanız için mavi, yeşil mor renkleri tercih edebilirsiniz. Rahatsız ve huzuru simgeleyen bu renklerin asilliği ve göze hitap etmesi tercih sebeplerinizden olabilir. Çocuk odası için pembe, kırmızı tonlu renkler çok doğru bir seçim olacaktır. Enerjiyi ve cesurluğu yakalayabilirsiniz. Oturma odası veya salon için nötral renkler seçmeniz çok doğru olacaktır. Sakinliğin içinde ki gücü yakalayacaksınız.

  Dekorasyon için duvar renkleri ile mobilya renklerinin uyumu da önemlidir. O yüzden yumuşak geçişler yapmak göze daha fazla hitap edecektir. Seçimer yapılırken bunlar dikkate alınabilir. Cesur ve güçlü renkler yararlanmanız evinizin görselliğine doğrudan etkili olacaktır.

  Yorumlarınız bizim için değerli paylamşmayı unutmayın!

Tadilat firmalarından destek almayı unutmayın!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!