Evlerimizdeki Tablo Seçimi Neye Göre Olmalıdır?

07 Ağustos 2017

Evlerin dekorasyonu bireylere göre farklılıklar göstermektedir.

Evlerin dekorasyonu bireylere göre farklılıklar göstermektedir. Ancak birçok kişi seri üretim yapan mobilyacılardan salon, oturma odası, yatak odası veya mutfak takımlarını aldıklarından benzer bir ev dekorasyon yapmış olurlar. Bu nedenle evleri farklı hale getirmenin yolu kullanılacak olan aksesuarlardır. Burada devreye giren dekorasyon önerileri tablolar olacaktır. Tablo çeşitlerinin tercihleri yanı sıra asılacakları yerler de son derece önemlidir.

Tablolarımızı Neye Göre Seçmeliyiz ?

Eskiden sadece evlerde pastel veya sulu boya resimlerin, çoğunlukla da manzara resimlerinin olduğu tablolar yer alırdı. Bunlar da ağırlıklı olarak evlerimizde salonlarda, yemek masalarımızın yakın olduğu duvarlarda yer alırdı. Ancak gelişen ve değişen tercihlerle birlikte ev dekorasyon tasarımları da değişti. Buna bağlı olarak dekorasyon önerileri ve kullanılan aksesuarlar da değişiklik göstermeye başladı. Elbette tablolar da farklı modellerde ve tarzlarda evlerimizde yerini almaya başladı. Özellikle vintage, eski mobilya tercihleri ile evlerini yerleştiren kişilerin tercihleri biraz önce bahsettiğimiz eski tip, yağlı boya ve varaklı çerçevelerin olduğu pastel boya fotoğrafların olduğu tablolar tercih edilmelidir. Günümüzde artık kanvas tablolar daha fazla tercih edilmektedir. Bu tablolarda fotoğraf baskıları da yer almaktadır. Ayrıca parçalı fotoğrafların ve resimlerin olduğu tablolar da hayli tercih edilen modellerdir. Üstelik modern tabloların kullanıldıkları yerler evin her yerini kapsamaktadır. Mutfaklarda, giriş ve hollerde, yatak ve çocuk odalarında da bu tarz tabloları görebiliriz. Eskiden poster olarak adlandırılan resimlerin, kanvas ve modern çerçeveli tablolarla evlere canlılık ve hareket katmaktadır.

Tablo Seçimi

Evlerdeki tablo tercihleri kişilerin evlerini nasıl bir tarzla dekore ettikleri ile bağlantılıdır. Çok modern ve renkli bir ev restore edilmişse ağır ve eski bir tabloyla desteklenmesi yanlış olacaktır. Ev dekorasyon yapılırken tablo severlerin bu kurala dikkat etmelidir. Dekorasyon önerileri içerisinde klasik ve eski mobilyalarla tasarlanmış evler için salonlarda kullanılacak, ev mobilyalarını uyumlu, varaklı çerçeveye sahip tablolar tercih edilmelidir. Daha modern ve ofis – home tarzı evlerde ise canlı tablolar, evin her yerinde hatta daha çok saatlerin ve parçalı tabloların kullanılması daha şık ve canlı bir hava kazanılmasını sağlayacaktır.      Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!