Evlerinizdeki Tablo Seçimi Neye Göre Olmalıdır?

28 Haziran 2017

Nasıl ki bir birey kendi üzerinde bir tarz ortaya koyarken son rötuşları aksesuarlarla yaparak en göz alıcı kısmı bu noktada oluşturuyorsa evlerimiz için de aksesuar konusu benzer özellik taşımaktadır.

Nasıl ki bir birey kendi üzerinde bir tarz ortaya koyarken son rötuşları aksesuarlarla yaparak en göz alıcı kısmı bu noktada oluşturuyorsa evlerimiz için de aksesuar konusu benzer özellik taşımaktadır. Çok sade, çok sıradan bir evi dahi göz alıcı aksesuarlar ile şekillendirerek bambaşka bir ambiyans yaratma şansınız var. İşte bu aksesuarlar içerisinde tablolar oldukça büyük önem taşımaktadır. Evin her bölümünde kullanabileceğiniz tablolar, hem içerdikleri resim veya fotoğraflarla bir anlam ifade edip hem de görsel bütünlüğe katkı sağlayarak kullanıldığı bölgenin havasını baştan aşağı değiştirebilir.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Kullanılacak olan tablonun içeriği özen gösterilmesi gereken ilk husustur. Hem kendi zevkinize hem de kullandığınız bölgenin karakteristik özelliklerine hitap eden bir tablo seçmek oldukça önemlidir. Örneğin; canlı renklerle döşenmiş, insanın yüzünde tebessüm uyandıran aksesuarlar kullanılmış bir odada ciddi mimiklerle karşımıza geçecek olan bir kişinin portresi veya sıradan bir doğa manzarası alakasız kalacaktır. Bunların yerine sürreal tablolar veya odaya baktığınızda yüzünüzde oluşan tebessümü paylaşan bir yüz ifadesi barındıran tablolar odanın bütünlüğünü korumasını sağlayacaktır.

Tablo içeriği kadar renkler de önemli bir konudur. Yalnızca güzel olduğunu düşündüğünüz için bir tabloyu alakasız renklerin içerisine bırakmak hem kullandığınız alanın görselliğini baltalayacak hem de tablonun bütün o güzelliğini yitirmesine sebep olacaktır. Evin genel dekorasyonu içerisinde dikkat edilmekte olan renk uyumu, ev ile tablolar arasında da sağlanmalıdır.


Tablolar yalnızca içerdikleri resimlerle de düşünülmemelidir. Çerçeve kısmı da oldukça önemli bir konudur. Farklı renkler, desenler ve tarzlara sahip çerçeveler de hem evinizle hem de tablonun içeriğiyle bir bütünlük içerisinde olmalıdır.

Tablonuzu Süsleyin

Kullanacağınız tabloların çevresine farklı dekorlar yerleştirerek, tablonuzun daha fazla göze batmasını sağlayabilirsiniz. Yapabileceğiniz en kullanışlı çalışma da aydınlatma olacaktır. Hem düşük maliyetlere hem de kolay yöntemlerle tablolarınıza aydınlatmalar yerleştirebilir, daha da dikkat çekici bir hal almalarını sağlayabilirsiniz.

Daha Çok Seçenek İçin evininustasi.com

Türkiye çapında yüzlerce firmayı bünyesinde barındıran evininustasi.com, size bu firmalarla iletişime geçme imkanı sunuyor. Bu siteyi ziyaret ederek farklı pek çok firmadan görüş alabilir, seçenekleri inceleyebilir ve fiyat alabilirsiniz. Eğer ki tablo seçimi konusunda daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa evininustasi.com’u ziyaret etmenizi öneririz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!