Fabrika İçinde Zil ve Ses sistemleri Nasıl Kurulur?

06 Ocak 2018

Fabrikalar Zil ve Ses sistemleri

Fabrika içlerinde ses sistemleri nasıl kurulur?

Fabrikalar Zil ve Ses sistemleri

Fabrikalarda yer alan merkezi ses yayın sistemleri genellikle 100 V sistemler olarak adlandırdığımız trafolarla kurulur. Bu ses sistemlerinde kullanılan trafo adeti, kablo metrajı, hoparlör sayısı kurulacak olan ses sisteminin ihtiyacının ne kadar olduğunun hesaplanması ile uygulamanın yapılması çok daha doğru olur. Fabrikanın ses ve zil sisteminin fiyatları, ürünlerin kalitesi ile ve seçilecek ürünlerin gücü ile doğru orantıda değişiklik gösterirler.

Fabrikalarda zil ve ses sistemleri nerelerde kurulur?

Fabrikalarda ses ve zil sistemleri çoğunlukla idari binalarda kurulmaktadır. Hem idari binalar hem de üretim ve dış mekanlarda bölgeleme yapılabilmektedir. Bölgeler kullanıcı tarafından istenilen miktarda çoğaltılabilir.

Fabrikalarda zil seslerinin bazı bölgelerde az çıkmasının sebebi nedir?

Fabrika ses ve paydos zili sistemi kurulumu öncesi saha keşfi bir zorunluluktur. Fabrikanın büyüklüğünden kaynaklı oluşan uzun mesafelerden ötürü metraj ve omaj hesaplamaları dikkatlice yapılmalıdır, aksi takdirde fabrika sahibi sorunlar ile karşılaşabilir. Yanlış hesaplamalardan ötürü fabrikanın bazı bölgelerinde çok, bazı bölgelerinde ise ses az çıkabilir. Buna ilave olarak kablo hat mesafeleri doğru hesaplanmadığı takdirde kablolarda omaj düşüklüğü yaşanacaktır. Bu da amfi cihazlarının sık arıza yapma olasılığını arttırır.

Fabrika ses sistemleri nelerden oluşur?

Fabrika ses sistemleri için gerekli olan; tur rehber sistemleri, anons sistemleri için amfi mikser ürünleri, duvar ve harici tipi hoparlörler, fabrikalar için siren, kablosuz fabrika ses sistemi, bölgesel ses sistemi (zonlu), profesyonel fabrika seslendirme, toplantı salonları seslendirme, mescit seslendirme, yüksek gürültülü alanlar, harici dış bölge ses sistemi, yüksek sıcak ortam seslendirme, fabrika müzik yayınları sistemi, yemekhane bölgeleri ses sistemi gibi birçok alanda ve kategorideki proje işlerini yapan piyasada pek çok firma vardır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!