Farklı Kapı Önü Aksesuarları

27 Haziran 2017

ev-dekorasyonu-fikirleri-boyaci

Ev dekorasyonu denilince aklımıza sadece evin içyapısı gelmemelidir.Ev dekorasyonu denilince aklımıza sadece evin içyapısı gelmemelidir. Evimizin iç dekorasyonu kadar dış dekorasyonu da oldukça önemlidir. Çünkü misafirlerinizi sizden önce kapınızın önü karşılar. Kapı önünde tercih edeceğiniz aksesuarlar ile kendi farkınızı ortaya koyabilirsiniz.Kapı önü ile ilgili kendinizin yapabileceği veya hazır satın alabileceğiniz çok sayıda aksesuar bulunmaktadır. Özellikle müstakil bir eviniz varsa veya kapı önünüz geniş ise oldukça güzel ve zengin dekorasyon fikirleri uygulamanız mümkün olacaktır.
Kapı önü aksesuarı olarak en çok paspaslara ve kapı süslerine rastlamaktayız. Paspas modellerinde çok değişik renk ve desenlerde kullanacağınız paspaslar ile evinize eğlenceli bir giriş yaratabilirsiniz. Çiçek, gazetelik, harf, ayna, halka, nazar boncuğu gibi farklı şekillerde yer alan kapı süsleri ile hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. İsterseniz kendi el emeğinizi kullanarak evinize özel bir aksesuar hazırlayabilirsiniz.

Kapı önünde kullanabileceğiniz şemsiyelik ile hem fonksiyonel hem de şık bir dekorasyon yapabilirsiniz. Aynı şekilde kullanabileceğiniz ferforje veya heykel çiçeklik modelleri ile de misafirlerinize güzel bir karşılama hazırlamış olursunuz. Kapılara en çok yakışan detaylar kesinlikle çiçeklerdir.Kullanabileceğiniz aksesuarlardan bir diğeri ise kullanabileceğiniz hayvan, çizgi karakter veya insan figürlü heykellerdir. Üzerlerinde welcome veya hoş geldiniz yazan modelleri de yer almaktadır. Bazı modellerinde çöp kutusu işlevi de yer almaktadır. Kapı önü alanınız geniş ise bu tarz aksesuarlar ile daha zengin bir hal kazandırabilirsiniz.
Kapılarınızın üzerinde veya yan kısımlarında kelebek, uğur böceği, naza boncuğu, yıldız veya kuş şeklinde olabilen yapıştırmalı figürler son dönemde oldukça moda aksesuarlar arasında yer almaktadır. Çeşitli boyut ve renk seçenekleri ile tedarik edilmesi oldukça kolaydır. Küçük bir dokunuş ile eviniz için büyük bir beğeni alabilirsiniz.Eğer eviniz bahçe içerisinde yer alıyorsa kapı önünüz için sarkıt şeklindeki avizelerden kullanarak hem fonksiyonel hem de modern bir görünüm elde edebilirsiniz.Evinizin yapısına ve bulunduğu yere göre çok fazla seçenekte aksesuar yer almaktadır. Tek başlarına kullanılabileceği gibi farklı aksesuarları kombin yaparak kullanabilirsiniz. Farklı aksesuarlar ile evinizin her yeri bir harika olacaktır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!