Feng Shui Dekorasyon Fikirleri

07 Ağustos 2017

Feng Shui, temelinde bolluk, bereket gibi kavramların sembolize edildiği bir inanış biçimidir. Bu inanış biçimine göre dekorasyon fikirleri adında evlerde kullanımın mümkün olduğu pek çok öneri bulUnmaktadır.

Uzakdoğu felsefesi olarak bilinen Feng Shui, temelinde bolluk, bereket gibi kavramların sembolize edildiği bir inanış biçimidir. Bu inanış biçimine göre dekorasyon fikirleri adında evlerde kullanımın mümkün olduğu pek çok öneri bulunmaktadır. Feng Shui’ye göre ev dekorasyonu hem bereketi arttıran hem de pozitif düşünceleri beraberinde getiren bir ambiyans yaratmaktadır. Bu nedenle negatif düşüncelerden arınmak adına siz de evinizi bu felsefeye uygun şekilde dizayn edebilirsiniz. Evinizin girişine asacağınız bir nazar boncuğu, bereketi sembolize eden filler ve yatak odalarında kullanabileceğiniz nar dekorları Feng Shui adına ideal bir seçim olacaktır. Aynanın bu felsefede bereketi getirdiğine inanılmakta. Bu nedenle salonlarınızda veya evinizin holünde aynalara yer verebilirsiniz. Özellikle bu akımın temsil ettiği 5 element olan aksesuarlarla yaşamınızın kapılarını bolluğa ve güzel duygulara açabilirsiniz. Yeni yılın gelmesiyle birlikte pek çok ev dekorasyonu ürünleri satan yerlerden edinebileceğiniz renkli mumlar ve tütsüler de kullanışlı objeler arasında yer almaktadır. Dilerseniz ailenize ait resimlerden oluşan bir çerçeveyle manevi duygularınızın yoğunluğunu odanın havasına uygun bir biçimde adapte edebilirsiniz.
 

Feng Shui felsefesine göre kaçınmanız gereken objeler negatif duyguları ve hüznü çağrıştıran posterlerdir. Bu bakımdan sizde olumsuz etkiler uyandıran, karışık, renklerin yoğun olarak kullandığı dekoratif ürünler yerine taze buketler, kristaller ve orkideler iyi bir seçim olarak bilinmektedir. Mutfak takımlarınızda kullanacağınız ürünlerde tercihinizi bambudan yana kullanabilirsiniz. Bambu hem doğallığı hem de sağlık açısından yararları ile günümüzde de sıklıkla tercih edilmektedir. Eski eşyaların ağırlığından kaçınmanızın dekorasyon önerileri bakımından bu felsefi akımın temel öğesi olduğunu unutmamalısınız. Özellikle ikinci el eşyalar yerine evinizin havasını tazeleyecek ve ortamı ferah gösterebilecek koltuklar içinizdeki yepyeni duyguların habercisi olacaktır. Evinizdeki huzuru sağlayabilmeniz adına fazla eşyalar yerine geniş yastıklar, armut koltuklar ve bu koltukların üzerine serilebilecek patchwork tasarımlar güzel bir seçim haline gelecektir. Feng Shui felsefesinin temeli huzura dayanıyor. Bu nedenle evlerinizde daima geçişi kolaylaştıracak tasarımlara ve eşyalara öncelik tanımanız gerekmekte. Böylelikle kendinizi bu felsefeye göre tasarlanacak bir evde mutlu hissetmeniz daha kolay olacaktır. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!