Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

25 Haziran 2017

Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuklarınız büyüdü ve genç olmaya başladılarsa,artık odalarında değişim vakti geldi demektir.Ancak bu değişimi gerçekleştirirken,artık birer genç olan evlatlarınızın da bazı istekleri olacağını unutmayın.Bu yüzden yapacağınız dekoratif hamleleri çocuklarınızla beraber yapmanız,onları hem mutlu edecek hem de onlara artık büyümeye başladıklarını hissettirecektir.Bu yazımızda hoş bir genç odasına sahip olmanız için bazı önerilerde bulunacağız,kendi zevkinize göre odanızı dizayn etmenizi sağlayacak detaylara değineceğiz.

1-)Biliyoruz;evlatlar anne-babalarının gözünde her zaman birer küçük çocuktur,ama artık çocuğunuzun büyüdüğünü kabul etme vakti geldi .Bu yüzden odalarını tasarlarken bir genç odası dekore ettiğinizi unutmayınız.Odayı yeniden şekillendirirken onların da fikirlerini almanız,özgüvenlerinin artmasını sağlayacak,kendilerini iyi hissedeceklerdir. Onların zevklerini göz önünde bulundurmadan odayı tasarlamanız halinde,o oda onlar için huzur,keyif veren bir yerden çok;sıkıldıkları,bunaldıkları bir yer haline dönüşebilir.

 

2-)Hoş bir genç odası dekorasyonunu meydana getirirken cinsiyetin önemi oldukça büyüktür. Genç kız odası dekorasyonu ile genç erkekodası dekorasyonu arasında kullandığınız renklerden mobilyalara, aksesuarlara kadar birçok noktada farklılıklar olacaktır.Son yıllarda genç odası dekorasyonu fikirlerinde her iki cinsiyetin de kullanabileceği unisex modeller trend haline geldi.Siz de bu modelleri tercih edebilirsiniz.

 

3-)Genç odasını meydana getirirken en önemli hususlardan biri de,odada kaç kardeşin kalacağı sorusudur.Bu durum,odayı dekore ederken kullanacağınız mobilyadan aksesuarlara birçok noktayı etkilemektedirÖrnek vermek gerekirse,bir kardeş basketbol oynamayı severken diğer kardeşin futbol oynamayı  sevmesi farklı ürünler tercih edilmesine sebep olacaktır.Eğer iki kız çocuğunuz aynı odayı kullanacaksa odaya iki küçük ama ayrı giysi dolabı yapmanızda fayda var.Kıyafetlerle ilgili olası sürtüşmeleri en aza indirecektir.Erkekler için böyle bir şeye genellikle ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum.Ufak detaylar(örneğin saat,tablo,biblo,avize vb.) hakkında onların isteklerine uygun ürünü tercih etmelerine olanak sağlayabilirsiniz. Genç odası dekorasyon fikirleri uygulanırken kardeşler aynı şeylerden hoşlansalar bile,aynı ürünleri almak yerine birbirinden farklı,ortak beğenilerine uygun ürünleri tercih edip ikisinin de kullanmasını sağlayabilirsiniz.

 

4-)Odanın konforlu ve rahat olması da önemlidir.Yatak,halı,koltuk yada kanepe gibi odanızın önemli parçalarının kullanışlı olmasına dikkat edin.Bunlar günlük hayatınızda oldukça fazla yer kapladıklarından bu ürünleri seçerken rahatlığınızı düşünmeniz gerek. Mobilyalara gelecek olursak;dekorasyonunu yaptığınız oda eğer küçükse az yer kaplayan ya da dikey olarak eşyalarınızı depolamanızı sağlayan mobilyaları tercih edin.

 

5-)Genç odası dekorasyonunda onların karakterlerin göz önünde bulundurarak odaya hoş bir hava katabilirsiniz. Genç odası dekorasyon fikirlerinizi uygulamadan önce onların ilgi alanlarını belirleyerek seçim yapabilirsiniz.Bunu yaparken sevdiği oyuncudan sporcuya,şarkıcıdan oyunlara kadar birçok objeyi kullanabilirsiniz. Eğer kız  ise, çiçek desenli ya da rengârenk bir odayı,erkekse sportif görünümlü mobilyalar tercih edilebilir.Eğer duvar kâğıdı kullanmak istiyorsanız mobilyalarınızla uyumla olmasına özen gösterin.Koyu renklerden uzak durmanızı öneririz,çünkü bu renkler hem uyanırken zorlanmanıza hem de ders çalışırken odaklanmanızı,motive olmanızı zorlayacaktır. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!