Gergi Tavan İle İlgili En İyi Fikirler

08 Ağustos 2017

Gergi tavan sistemi; aydınlatma temelli bir dekorasyon çeşidi.

Gergi Tavan Nedir?

Gergi tavan sistemi; aydınlatma temelli bir dekorasyon çeşidi. Yangına dayanıklı, yüksek teknolojide üretilen bir yapı elemanının tavana profiller yardımıyla yerleştirilen iç mimariye yardımcı bir dekorasyon. Evinizin herhangi bir odası, mutfak, banyo veya hol, otel, restorant, hastane ve aklınıza gelebilecek her türlü tavanda uygulanabilen gergi tavan sistemleri her türlü aydınlatma sistemine uyumludur.

Gergi Tavan Nasıl Yapılır?

Yenilenmesi gereken bir tavanınız varsa veya evinizdeki herhangi bir yerin daha aydınlık, daha modern görünmesini istiyorsanız tercih etmeniz gereken muhteşem bir dekorasyon önerisi gergi tavan. Harika bir dekorasyon için düşündüğünüz alan 4 metre genişliğe sahip ve 100 metre uzunluğuna kadar olması yeterli. 100 metre uzunluğa kadar tek parça uygulanabilen gergi tavan, diğer uzunluklarda parçalı şekilde de uygulanabiliyor.

Hastaneler, çocuklarımızın odası hijyen açısından dikkat edilmesi gereken alanlar. Gergi tavanın neme dayanıklı ve anti bakteriyel yapısı sayesinde hijyenik ortamlarda da gönül rahatlığı ile kullanılan harika bir yapı elemanı.

Belirlenen alanlara ilk olarak alçı levhalar yapılır. Daha sonrasında sıkıştırmayı sağlayan profiller alçı levhalarına çakılır. Sevdiğiniz resimleri de dijital baskı sayesinde uygulanabilecek gergi tavan monte edilir. Yapıldığı odadaki mobilyaları dışarıya çıkarmaya gerek kalmadan tavan alanına bağlı olarak bir gün içinde döşenebilir.  

Gergi Tavan İçin Öneriler

Gergi tavan, aslında aydınlatma temelli olduğu için açık renk tercih ediliyor. Evlerde gün doğumu, gün batımı, bulutlar, şelaleler ve orman temaları tercih edilirken, otellerin tercihleri  klasik motifler, geometrik desenler oluyor.

Ancak gergi tavanda tek sınır sizin hayal gücünüz. Tavanların yanı sıra yatay, dikey, kavisli, düz, kemerli tüm düz yüzeylere uygulanabilen gergi tavan, dekoratif korniş aralarında da kullanılabilir.

Tavandan başlayarak duvardan aşağıya inen, odanın bir duvarıyla bir bütün halinde uygulanan gergi tavan ile salonunuzda harikalar yaratabilirsiniz.

Hiç camı olmayan karanlık odalar da harika aydınlatma sağlamasından dolayı tercih ediliyor.

Tavanınızın tadilat ihtiyacı var ve siz artık düz boydan sıkıldınız mı? Hayal ettiğiniz resmi tavanınıza kolayca uygulayabilirsiniz.   Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!