Güvenlik Görevlileri Tur Kontrol Sistemleri

06 Ocak 2018

bekçi ve güvenlik görevlisi takip sistemleri

Güvenlik görevlileri ve bekçilerin tur attıkları alanları kontrol için nasıl güvenlik sistemleri var?


  • Güvenlik görevlisi bekliyor oldu bitti sanmayın?
  • Bekçilerin tur attıklarını kontrol etmek istemez misiniz?
  • Güvenlikte üst düzey önlemler?

BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMİ

Bilgisayar ile bağlantılı olan Bekçi Tur Kontrol Sistemi, hem güvenlik alanındaki tüm sektörlerde kullanılan hem de kullanımına dair kapsamı oldukça geniş olan bir sistem haline geldi. Bekçi Tur Kontrol Sistemi, güvenlik ve güvenlik görevlisi olan hemen her yerde var olmak ve görevlileri takip etmek maksadı ile kullanılmaktadır.

Sistemin Yapısında Neler Var?

Bekçi Tur Kontrol Sistemi, hem tur hem yuva kartı hem tur noktası hem de bekçi kontrol kalemi şeklinde tertip edilmiştir. Bekçi Tur Kontrol Sistemlerinin kullanılabilmesi için öncelikli olarak sistem programına tur noktalarının ve tur kartlarının tanıtılması gerekiyor. Tanıtımı yapılan kartların, güvenlik bekçilerinin devriyeleri sırasında dolaşacakları mekânlar üzerine birer kontrol noktası yerleştirmek lazımdır. Güvenlik sağlayıcı bekçi, tertip edilen kontrol noktasına geldiğinde, elindeki bekçi kontrol kaleminin sayesinde, kontrol noktasında, ister oturarak ister ayakta geldiği saati ve tarihi rapor halinde yazması temin edilir. Özellikle dikkat edilmesi gereken şey, kontrol noktası olarak tespit edilecek yerlerde, metal ya da demir gibi iletken olan maddelerin bulunmaması sağlamalıdır. Güvenlik temin edicisi bekçi, ilk kontrol yerinden başlayıp en son kontrol yerine varıncaya değin okutma işlemini bitirdiklerinde atılan tur sona ermiş olur.

Bekçinin Tur Kalemi Zarureti

Bekçiye verilen tur kaleminin hem yüksek kaliteli olması hem de en ağır kontrollerden geçirilmiş olması gerekir. Oldukça ağır olan şartlardan geçirilerek gerekli testlere tabi tutulmuş olmalıdır. Hem oldukça dayanıklı olmak zorunda hem de gerek düşmeleri gerekse de yere atılmaları halinde çalışmaya devam etmeleri gerekmektedir. Ayrıca da su da geçirmeme özelliğine sahip olmalıdırlar. Tüm kötü olan hava şartlarına rağmen güven içerisinde kullanılmalıdırlar.

Bekçi Tur Kontrol Kalemi, okuması sırasında hem ışık saçan hem de titreşim veren uyarıcı özelliklere sahip olmalıdır. Bekçi Tur Kontrol Sistemi içerisinde en etkili unsurdur.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!