Güvenlik Kameraları Cep Telefonundan İzlenebilir mi?

13 Şubat 2018

Güvenlik kamerası telefon

Tabi kide deyip hemen yazımıza başlayalım!

Günlük yaşantıda size özel alanları güvenlik altına almak isteyebilirsiniz. Bunun için güvenlik kamerasıyla donattığınız evinizi, otopark alanınızı ya da iş yerinizi uzakta olduğunuzda dahi izleyebilirsiniz. Özellikle anneler çocuklarını evde bıraktığında güvenlik kamerası yöntemine başvurmaktadır. Ayrıca işverenlerde işyerlerini ve çalışanlarını kontrol amaçlı bu güvenlik ve denetleme aracını kullanmayı sıkça tercih etmektedir. Gelişen teknolojik imkanlar dahilinde artık güvenlik kameralarınızın kayıtlarını cep telefonundan izlemeniz de mümkündür.

 Cep Telefonundan Güvenlik Kamerası İzlemek İçin Nelere İhtiyaç Var?

Geliştirilmiş programlar sayesinden cep telefonunuzdan güvenlnik kamerasını izleyebilirsiniz. Cepten kamera izleme programı için herşeyden önce bir akıllı telefona ihtiyacınız olacaktır. Kullnadığınız kamera sistemine uygun programlar dışında cep telefonunuzun tarayıcısı sayesinde de uzaktan izleme yapabilmeniz mümkündür. 

Tarayıcıdan Güvenlik Kamerası Nasıl İzlenir?

Mobil cihazlarda tarayıcı aracılığıyla güvenlik kamerası izleyebilmek için tarayıcınızın son sürüm lması gerekmektedir. Son sürümü kullanılan tarayıcıların çoğu bu uygulamayı desteklemektedir. Ancak tarayıcınız son sürüm değilse yine de bazı değişikliklerle bunu yapabilmeniz mümkündür. Bunun için önce tarayıcınızın 'Ayarlar' kısmından 'Activex Denetimi'ne izin vermelisiniz. Sonraki aşamada kullanıdğınız kamera sisteminin IP adersi ve port numarası kullandığınız tarayıcının adres kısmına girilmelidir. Son olarak kameranıza ait şifreyi girerek akıllı telefonunuz üzerinden kameranızı uzaktan izlemeye başlayabilirsiniz.

Kamera İzleme Programı ile Güvenlik Kamerası İzleme Nasıl Yapılır?

Özellştirilmiş uygulamalar sayesinde cep telefonunuzdan basit bir şekilde kameranızı izleyebilirsiniz. Bunun için telefonunuzun işletim sistemine uygun olan programı kendi sanal uygulama indirme mağazasından yüklemelisiniz. Telefondan kamera izleme programı android ve İOS işletim sistemine göre değişkenlik gösterir. Tabi indireceğiniz program kamera kaydı yapan cihazınızın gerektirdiği cep telefonundan izleme yazılımını öğrenmeli ve ona göre uygulamayı yüklemelisiniz. Kayıt cihazınızın desteklemediği bir uygulama indirmeniz işinize yaramayacaktır.

Güvenlik kameranızın bağlı olduğu ADSL modemin statik IP adresini bilmeniz gerekiyor. Bu IP adresini telefonunuza indirdiğiniz uygulamaya girdikten  ve istenilen diğer ayarları yaptıktan sonra internetten güvenlik kamerası izleme programı aracılığıyla ile kamera kaydınızı izlemeye başlarsınız.

 Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!