Güvenlik Kameralarında SIP Desteği

24 Şubat 2018

Güvenlik Kameralarında SIP Desteği

Güvenlik Kameralarında SIP Desteği Nasıl Sağlanır?

Güvenliğin üst seviyelerde tutulması için çeşitli güvenlik kamera sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemler modeline göre farklı özellikler barındırabilir. Güvenlik amaçlı kullanılan IP kameralarda yer alan SIP desteği ile IP santrali kullanılabilir. SIP(Session Initiation Protocol-Oturum Başlatma Protokolü), IP telefonculuğu ile alakalı bir sistemdir.


Güvenlik Kameralarında SIP Desteği ile VoIP(Voice Over Internet Protocol)telefon aramaları oluşturma ve ayarlama işlemleri yapılmaktadır. IP kameralarda bulunan SIP desteği ile IP santrali kullanılır. Böylelikle cep telefonu, bilgisayar, tablet bilgisayar ve video phone aracılığı ile herhangi bir port yönlendirilmesinde bulunmadan kameranıza ulaşabilirsiniz.


Bunun için öncelikle cep telefonu, bilgisayar vb. hangi ürün üzerinden kameraya ulaşmak istiyorsanız, bu ürüne video desteği olan bir yazılım uygulaması yüklemelisiniz. Daha sonra kameranın numarasını girerek arama yapıp, kamera görüntüsüne ulaşabilirsiniz. Ayrıca mikrofon ve hoparlör bulunan kameralar aracılığı ile sesli görüşme de yapılabilir.


GüvenlikKameralarında SIP Desteğinin Avantajları

VoIP sistemi ile entegre halinde çalışan SIP desteği, işlevsellik olarak büyük avantaj sağlamaktadır. SIP destekli güvenlik kameraları ile konferans görüşmeleri yapılabilir. Kamerada herhangi bir hareket algılanır algılanmaz, sistem telefondan size ulaşabilir. Telefondan, bilgisayardan ve tabletten kolay bir kullanım sağlamaktadır. Bu ürünler üzerinden kolayca kamera görüntülerine ulaşmanız mümkün. Ayrıca SIP desteği sayesinde mesaj, çağrı ve mail yolları ile eş zamanlı alarm uyarılarını alabilirsiniz. Görüntüleri canlı olarak izleyebilir ve olaylara anında müdahale edebilirsiniz.


GüvenlikKameralarında SIP Desteğinin Önemi

Bulunduğunuz yerden anında müdahale etme, herhangi bir tehdit ve hareketlilik anında çeşitli yollardan alacağınız bildirimler ile iş işten geçmeden olaylara hakim olma lüksünüz olur. Güvenlik kameralarında SIP desteğinin önemi bu şekilde ifade edilebilir. Kullanım kolaylığı da avantaj sağlayan bir unsurdur.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!