GÜVENLİK KAMERASI EV İÇİNDE NASIL KONUMLANDIRILMALIDIR?

22 Kasım 2017

ev-de-guvenlik-kamerasi-kullanimi

Güvenlik kamerası ev içinde dekorasyonu bozmadan kullanılır ve konumlandırılır?

Bir mekânın denetimi ve kontrolü için iç, dış ve çevre kontrolünün sağlandığı görüntüleme sistemi güvenlik kameralarıdır. bu teknoloji sayesinde çekim alanındaki görüntü ya da resmi iletkenler aracılığıyla bir ekrana aktarırlar. Günümüzün en büyük sıkıntılarından bir tanesi hırsızlık olaylarıdır. Hırsızlık olaylarına bakıldığında caydırıcı faktörler arasında birinci sırayı almaktadır. Güvenlik kameraları sayesinde bugüne kadar yaşanan birçok hırsızlık vakası çözülmüş, gerekli insanlar cezalarını almışlardır.
 
GÜVENLİK KAMERALARI HANGİ AMAÇLARLA KULLANILIR?
Korunma amaçlı, gözetleme amaçlı, denetleme amaçlı, caydırıcı amaçlı, bu gibi verimliliklerini arttırıcı amaçlarla kullanılır.

Birçok kurum çalışanlarının verimini artırmak amacıyla  kullanırlar. Güvenlik kamerası ile izlendiğini düşünmek kişilerde tedirginlik yaratır, yaptığı işe daha çok dikkat vermeleri konusunda teşvik oluşturur. 
Tenolojik gelişmeler sayesinde birçok kurumda kendi işyeri düzenini sağlar. Örneğin kreşler ailelere çocuklarının nasıl bakıldığı ile ilgili bilgi sahibi olmaları ve sürekli gözlem yapılmasıi velilere garanti sağlamış olurlar.
 
GÜVENLİK KAMERALARININ KONUMLANDIRILMASI NEDEN ÖNEMLİDİR?
 Önemli olduğu kadar onları yerleştireceğimiz noktalarda önemlidir. Eğer doğru bir noktaya yerleştirmezsek istediğimiz şekilde görüntü elde edemez, herhangi bir durum yaşadığımızda çözüme bağlayamayız. Bu yüzden ev içinde, işyerinde yahut herhangi bir dış cephede her yere hakim bir noktaya yerleştirmek çok önemlidir.
 
GÜVENLİK KAMERASI EV İÇİNDE NEREYE KONUMLANDIRILMASILI?

•Öncelikle girişler çıkışlar bu gibi sistemler ile donatılmalıdır. Giren kişinin yüzünün tespit edilmesi için bu alanlar çok önemlidir.
• İnsanların elleriyle kapatacakları yükseklikte olmamalıdır.
• Ev içerisinde kasa gibi kıymetli eşyalarımızın olduğu odalar daha çok açıdan korunmalı açıları ve gece görüşlü olmasına dikkat edilmeli.
• Balkon, yangın merdiveni gibi girişler kameralandırılmalıdır. Çünkü kapı dışında bu noktalarından da eve giriş görüntüsü alınabilir.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!