Güvenlik Kamerası Seçerken Bilmeniz Gereken 5 Madde

06 Ekim 2017

güvenlik kamerası

Güvenlik kameraları, modern hayatın vazgeçilmez öğelerinden biri olmuştur. Bugün, piyasada birçok güvenlik kamera markaları bulunmaktadır. Peki güvenlik kamerası seçiminde bilinmesi gerekenler nelerdir?

Güvenlik kameraları, modern hayatın vazgeçilmez öğelerinden biri olmuştur. Bugün, banka, alışveriş merkezleri, marketler, işyerleri, evler vb. birçok yerde güvenlik kameralarının kullanımı rutin hale gelmiştir. Güvenlik kameraları, evleri, aileleri, işyerlerini güvende tutar. Tek başına güvenlik kameralarının hırsız veya kötü niyetli insanları caydırıcı özelliği bulunmaktadır.

Güvenlik kamerası seçerken dikkatli olunmalıdır. Bugün, piyasada birçok güvenlik kamera markaları bulunmaktadır. Bu makalede güvenlik kamerası seçerken bilinmesi gereken maddeler sıralanmıştır.

1. Farklı kamera tiplerini tanıyın

Çeşitli şekillerde ve tiplerde kamera tipleri vardır. Kızılötesi güvenlik kameralarından gizli kameralara kadar çeşitli tiplerde güvenlik kameraları mevcuttur. İhtiyaca göre istenilen kamera türü seçilmelidir. Örneğin, büyük kutulu kameralar, insanlara izlenildiklerini hatırlatarak iş yerlerinde hırsızlığın önüne geçebilir.

2. Kablolu ve kablosuz kameralar

Kablolu kameraların çeşitleri fazladır. Çeşit fazlalığından ziyade, kablolu kameraların video kalitesi kablosuz kameralara göre oldukça fazladır. Kablolu kameraların video kalitesi fazla ve ömürleri de faha fazladır. Kablosuz güvenlik kamerası sistemlerinin avantajı da bir kabloya bağlı olmadan istenilen yere kolayca monte edilebilmeleridir.

3. İçeride ve dışarıda kullanılan kameralar

Modern kameraların çoğu içeride ve dışarıda kullanılabilirken, yine de kameraların montaj gibi özelliklerini bilmek önemlidir. Soğuk ortamlarda çalışacak olan kameraların dayanıklı bir dizayn ve iç ısıtma sistemine sahip olduğunu bilmek önemlidir. İç mekânlarda ise, örneğin bir restoran mutfağında kullanılacak olan kameranın yağ, buhar gibi etmenlerden etkilenmemesi göz önüne alınmalıdır.  

4. Kameranın kapsayacağı alanın büyüklüğü

Kamera tarafından kapsanması istenilen alanın büyüklüğü seçilecek olan kamerayı belirlemede önemlidir. Örneğin, küçük alanlar için sabit güvenlik kameraları seçilebilir.

5. Ses önemli mi?

Güvenlik sistemlerine ses sistemleri de entegre edilebilir. Güvenlik kameralarının gözetleyeceği yerlerde eğer sesin kaydedilmesi isteniyorsa ses sistemlerinin de monte edilebileceği kameralar tercih edilebilir.

Bunların yanında bütçenin de hesaba katılması gerekir. Güvenlik kamerası sistemleri fiyatları alınacak olan kameranın tipine, karanlıkta kayıt etme gibi özelliklere bağlı olarak değişecektir.

İç mekan dış mekan Güvenlik Kamerası kurulumu için: Teklif Al!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!