Halıfleks Kullanımı İçin İpuçları

08 Ağustos 2017

Hepimizin bildiği gibi halıfleks duvardan duvarda uzanan halılara verilen isimdir.

Hepimizin bildiği gibi halıfleks duvardan duvarda uzanan halılara verilen isimdir. Kullanımının kolay olduğu aynı zamanda ısı yalıtımını sağladığı da düşünüldüğünden, ayrıca diğer halı çeşitlerine göre daha ucuz olduğundan sık sık tercih sebebiniz olmaktadır. Geçen zamanla birlikte gelişen moda anlayışınızla tek renk ve daha kalın halıfleks tercihlerinizin yerini daha renkli modeller almaktadır.

Günümüz teknolojisi ile üretilen halıfleksler ince olmalarına rağmen çok daha iyi ısı yalıtımı sağlarlar. Aynı zamanda daha canlı renkler ve desenlerde de üretim yapılabilmektedir. Üstelik mobilyalarınızın ve dekorasyonunuzun rengine veya tarzınıza göre halıfleks siparişi verebilmenizde mümkündür.

Unutmamanız gereken bir diğer husus ise halıfleks kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğidir. Bu hususların başında halı temizliği başı çekmektedir. Çünkü diğer halı çeşitleri gibi kolaylıkla kaldırıp temizleyemeyeceğinizden güçlü bir süpürgeye sahip olmanız gerekmektedir. Böylece ilk olarak halıdaki tozlar giderilmelidir. Aksi takdirde tozlar halının derinlerine nüfus ederek hem sizin hem çocuklarınızın sağlığını tehdit etmesi mümkündür. Silerek temizleme yapmak istediğinizde doğru temizleyici ürünleri kullandığınızdan emin olmalısınız bu malzemeler cildinize zarar vermemelidir. Böylece halınızı uzun süre kullanabilmeniz mümkün olmaktadır. Halıflekslerinizi yıkamak isterseniz ise evlerinizde bunu kolaylıkla yapamayacağınızdan halı temizleme şirketlerine başvurmanızda bir diğer seçim yoludur.

Eğer çocuk sahibiyseniz çocuk odalarındaki eşyaların ve mobilyaların seçimine daha özen göstermelisiniz. Çocuk odalarında kullanılan halıların daha kolay temizlenmesi gerekir ve bu halılar antialerjik olmalıdır. Bu sebeple halıflekslerin kullanımı çok önerilmese de tercihiniz bu halılardan yana olacaksa temizliğine ekstra özen göstermeniz gerekmektedir. Aksi olduğunda ise tozlar kolaylıkla biriktiğinden zararlı organizmalar hızla çoğalabilir ve çocuğunuzda alerjik hastalıklara yol açabilmektedir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise mobilyalarınızın halıfleksleriniz üzerinde iz yapmasını önlemektir. Bu durumdan kaçınmak için ise eşyalarınızın yerini sık sık değiştirmelisiniz. Ek olarak halıfleks kaplatacağınız zeminde bir o kadar önemlidir. Kolay ıslanabilecek veya toz birikiminin fazla olduğu ortamlar için bu tür halıları kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü kuruması zor olacağından evinizin ya da çalışma ortamınızın kötü kokmasına sebep olabilmektedir. Bütün bu hususlar çerçevesinde son model teknolojiyle zevkinize göre bile üretilebilen yüksek kaliteli halıfleksleri kolaylıkla kullanımınız mümkün olmaktadır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!