Hangi Yabancı Dili Öğrenmeliyim?

21 Mart 2018

Yabancı diller

Günümüzde yabancı dil öğrenmek şart oldu. Peki hangisini öğrenmeliyim?:S

Hangi Yabancı Dili Öğrenmeliyim?

Günümüz dünyasında fark yaratmak için bir veya birkaç yabancı dili öğrenmek mutlaka gereklidir. Gerek eğitim öğretim hayatında gerekse meslek hayatında öğrenilen her yabancı dil insana yeni kapılar açacak, büyük avantajlar kazandıracaktır. Öyle ki öğrenci bu sayede yurtdışında eğitim hayatını sürdürme gibi geleceğine ciddi anlamda olumlu etkide bulunacak bir yola girebilecekken iş hayatında da bunun olumlu yansımalarını görmesi kaçınılmaz olacaktır. Dolayısıyla erken yaşlardan itibaren yabancı dil eğitimine önem verilmeli, bu amaçla takviyeler alınmalıdır. Peki hangi dili öğrenmek öğrenci için daha avantajlıdır. Bunu günümüz dünyasının gerçeklerine bakarak cevaplandırmak gerekir. O halde öğrenilmesinde fayda olan ilk üç yabancı dile hep birlikte bakalım:

  1. İngilizceHiç şüphesiz hangi yabancı dili öğrenmeliyim dendiğinde akla ilk gelecek dil İngilizce’dir. Dünya çapında ortak dil olan İngilizce’yi öğrenmeden üst seviyede bir iş bulmak hiç kolay değildir. Ayrıca yurtdışında bulunan eğitim programlarına dahil olmak için de İngilizce bilmek, aranan öncelikli şartlardan biridir. Bunun dışında yüksek seviyede İngilizce hakimiyeti, kişiye meslek hayatında çok önemli fırsatlar sunacaktır. Dünyayla ilişkilerin günden güne daha arttığı iş dünyasında İngilizce bilmenin önemi bu gelişimle doğru orantılı olarak kendini hissettirmektedir.  1. AlmancaGerek Almanya’yla Türkiye arasındaki yüksek ticaret hacmi ve bunun yarattığı istihdam sahası gerekse Türkiye ile Almanya arasındaki eğitim bağlantıları Almanca öğrenmeyi avantajlı hale getirmektedir. Yabancı dil öğrenimi için öne alınması gereken seçeneklerden biri de bu sebeplerden ötürü Almanca’dır. Türkiye’de kullanım sahası çok geniş olan Almanca dilini öğrenerek siz de geleceğinize önemli bir yatırım yapabilirsiniz. Kaldı ki Avrupa Birliği ülkeleri çapında en sık kullanıla dillerden biri Almanca’dır.  1. İspanyolcaİspanyolca da tıpkı Almanca gibi kullanım sahası oldukça geniş bir yabancı dil olarak karşımıza çıkmaktadır. İspanyolca dünyada en çok kullanılan dillerden biridir. 21 ülkede resmi dil olarak kullanılan ve tüm dünyada 400 milyonu aşkın insanın ana dili olan İspanyolca, geleceğin de en talep gören dillerinden biri olarak gösterilmektedir.

Tüm bu yabancı dillerin eğitimine erken yaşta başlamak öğrenimin kalıcılığı ve verimi açısından son derece önemlidir. Ekibimiz tarafından bu üç dersle ilgili olarak özel ders hizmeti verilmektedir. Gerek pratik gerek dil kulları öğrenimi amacıyla bu derslerden faydalanmak için bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!