Hareket Detektörü İle Hırsızlardan Korunun!

05 Mart 2018

Hareket Detektörü İle Hırsızlardan Korunun!

Hırsızları parmağınızı bile kıpırdatmadan geri püskürtün!

Evleriniz, rahatça günün yorgunluğunu çıkarmanızı ve ailenizle baş başa keyifli zamanlar geçirmenizi sağlayan yegane özel yaşam alanlarıdırlar. Bu yüzden evlerinizin rahatlığı ve konforu ne kadar önemliyse güvenliği de bir o kadar önemlidir. Evlerinizin dışında, iş yerleriniz ve tesislerinizin güvenliği de çok önemlidir. Sizlere istediğiniz güvenli ortamı sağlamanızda yardımcı olacak ve sağlamış olduğunuz güvenli ortamın devamlılığını koruyacak olan cihazlar, hareket detektörleridir. Hırsızları önlemek için hareket detektörleri, ihtiyacınız olan tüm yeterliliklere sahiptirler.  Hareket Detektörleri Nasıl Çalışır?

Hareket detektörlerinin çalışma prensibi, kameraların çalışma prensibi ile paralel bir özelliğe sahiptir. Taramak istediğiniz bölgeye yerleştireceğiniz hareket detektörü, o bölgeyi siz detektörü kapatana kadar tararlar. Tarama sürecinde belirli aralıklarla görüntüler kaydedilmeye başlar. Database’e kaydedilen görüntülerde herhangi bir değişiklik olursa, detektör bunu hemen algılar ve alarm moduna geçer.

Hareket Detektörü Görüntü Değişimini Nasıl Algılar?

Hareket detektörü, yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi Database’e yüklenmiş olan görüntüleri otomatik olarak incelemektedir. Bu görüntülerdeki pikselleri en ufak ayrıntısına kadar ön belleğine aktarmaktadır. Bu piksellerde yeteri kadar değişim meydana gelirse hemen alarm moduna geçerek sizi veya yetkilileri uyarmaya başlar.Hareket Detektörlerinin Özellikleri Nelerdir?

Yukarıda sizlere aktarmış olduğumuz gibi hareket detektörleri, hem özel mülk güvenliğinizi hem de iş güvenliğinizi sağlayıp, sizleri can ve mal kayıplarından kurtarmaktadırlar. Teknoloji harikası hareket detektörlerinin özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

·      Hareket detektörleri sizlere 7/24 koruma sağlarlar.

·      Hata payları çok düşüktür.

·      Detektör sistemine entegre edilebilen alarm sistemleri ile size en yakın güvenlik birimlerinin uyarılmasını sağlarlar.

·      Kurulumu ve aktive edilmesi oldukça kolaydır. Sadece belirli aralıklarla kontrolünün yapılması yeterli olacaktır.

·      Son olarak, uzun ömürlü güvenlik sistemleridirler. Kurulumdan sonra işleyişlerinde herhangi bir aksama olmaması, güvenlik şirketleri tarafından güvence altına alınmıştır. Herhangi bir problemle karşılaşıldığı zaman güvenlik şirketleri tarafından destek de verilmektedir.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!