Her Bir Tarafı İle Döşemelik Karo Taşlar

08 Ağustos 2017

Döşemelik karo taş modelleri son yıllarda en çok aranan zemin döşemesi ihtiyaçları arasında yer almaktadır.

Döşemelik karo taş modelleri son yıllarda en çok aranan zemin döşemesi ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Bu yüzden hızla büyüyen sektör artık birçok farklı modele yer vermekte çeşit arttıkça dekoratif kullanımında karo taşlarda seçim daha da zorlaşmaktadır. Doğal taş olan bu dekoratif ayrıntılar bu yönü ile bakıldığında evini inşa edenler ve yenilemek isteyenler için büyük önem göstermektedir. Değişik renkleri ve doğal görünümleri ile evinizde otantik bir hava katması yanı sıra günün yorgunluğunu alan özellikleri ile de oldukça popüler seçimler arasına girmeyi başarmışlardır. Karo taşlar ülkemizde oldukça eski dekor gelenekleri arasında yer almakta ve eski sarayların görünümünü evlere yansıtmak için ideal bir seçim olacaktır.


Döşemelik karo taşı tercihleri konusunda karar vermeden önce bilmeniz gereken karo taşların doğal ve üretilen iki şeklinin bulunduğudur. Orijinal karo taşlar mermerden oluşurken sonradan imal edilen desenli karo taşlar ve bordürler mermer tozu ve çakıl taşının bileşiminden ortaya çıkmaktadır. Birçok marka karo taş imalatında ve uygulamasında boy göstermekte olup karo taşların modelleri üreticisinin ismine göre değişiklik gösterebilmektedir. Fakat mermer kesme karo taşlar genellikle kırmızı mermer ve beyaz mermerin işlenmesi ile elde edilmektedir. Desenli karo taşlar ve doğal karo taşlar arasında tek fark desenli karo taşlar üzerinde desenlere modellere olanak tanınan ürünlerdir. İsteğe göre bu karo taşların sade ya da mermer görünümlü olanları da bulunabilmektedir. Ya da levha halinde daha büyük boyutlarda mermer karo taşlar uygulanabilmektedir.

Döşemelik karo taş fiyatları en çok bu alanda farklılık göstermektedir. Mermer kesme olan karo taşlar maliyet olarak biraz daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olurken işleme karı taşlarda ise durumda daha uygun fiyatlarla sunulabilmektedir. Fakat orijinal karo taşların etkisi ile suni karo taşların etkisi oldukça farklı hissetmenize neden olacaktır. Karo taş dünyasında en önemli detay taşın kalitesi ve cinsinden kaynaklı olarak sunduğu serinlik ve konfor hissinde yaşanmaktadır. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!