HIRSIZ ALARMI GÜVENLİK SİSTEMLERİ

07 Kasım 2017

HIRSIZ ALARMI GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Güvenlik Alarm Sistemi insanların hırsızlık, gasp, yangın, gibi istenmeyen durumlara birebir!

İnsanoğlunun fizyolojik ihtiyaçlarından sonraki en temel ihtiyacı güvenliktir. Bu nedenle insanlar evlerinin, işyerlerinin, depolarının, vb. özel alanlarının emniyetini sağlamak için çeşitli güvenlik tedbirleri uygulamaktadır. Uygulanan güvenlik tedbirlerinden en yaygın ve etkin olanlarından birisi de güvenlik alarm sistemleridir.

1. Güvenlik Hırsız Alarm Sistemi Nedir?
Güvenlik Alarm Sistemi insanların hırsızlık, gasp, yangın, gibi istenmeyen durumlara karşı kullandıkları pasif güvenlik önlemidir. Alarm sistemlerinin caydırıcılık etkisinin yanı sıra bilgi verme özelliği de vardır. Bu bilgiyi siren ve ışıkla çevredekilere, telefon hattı bağlantısıyla da ilgili birimlere vererek sağlar.

2. Alarm Sistemi Parçaları ve Özellikleri Nelerdir?
Alarm sistemlerinin en önemli parçası kontrol panelidir. Eklenecek tüm parçaların kontrol paneline bağlanması ve uygun olması gerekmektedir. Kontrol paneline alarm sisteminin beyni diyebiliriz. Kontrol paneline kumanda edebilmek için şifre paneli bulunur. Çevreyi uyarmak için binanın dış kısmına alarm sirenleri monte edilir. Belirtilen bu parçalar dışındaki parçalar hangi güvenlik hizmetinden yararlanmak istediğinize göre değişmektedir. Bunlar; hareket detektörü, manyetik kapı ve pencere kontağı, ısı detektörü, duman detektörü, gaz detektörü.

3. Hırsız Alarmı Güvenlik Sistemi Nedir?
Detektörler tarafından uyarı alındığında bu uyarıyı çevreye ses ve ışıkla bildirmek için dış sirenler (harici siren) kullanılır. Kablolu ve kablosuz modelleri bulunmaktadır. Kablolu modellerinde bağlantı ve güç kablosu kesilse dahi mevcut aküsü sayesinde kablosuz polis sireni gibi çalmaya devam eder.

4. Hırsız Alarmı Güvenlik Sisteminin Genel Özellikleri Nelerdir?
Dış sirenin en önemli özelliği bulunduğu yerde alarm sisteminin var olduğunu belli ederek caydırıcılık sağlamasıdır. Tespit edildiğinde kablolarının kesilmesi halinde kablosuz siren ve çakar sistemi devreye girer. Farklı ses tonlarına ve yüksekliklerine ayarlanabilir. Dış ortamda bulunmasına rağmen hava koşullarından etkilenmez. Kapak kısmının açılmaya çalışıldığında da kablo kesilmesindeki gibi siren devreye girer. Üzerinde bulunan ışığın belli aralıklarla yanıp sönmesi çalıştığını gösterir.

Güvenlik Sistemler ve hırsız alarmı konusunda detek için, hırsızlık alarmı!

YORUM VE DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİMLE PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN!


Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!