Hırsızların Çekindiği Güvenlik Sistemleri Neler?

03 Mart 2018

Hırsızların Çekindiği Güvenlik Sistemleri Neler?

Hırsızları evinizden nasıl uzak tutabilirsiniz? Bu sistemler akıllarından geçirmesini bile engeller!

Güvenlik sistemleri, evinizde huzur içerisinde vakit geçirmenizi ve iş yerlerinizde meydana gelebilecek maddi kayıpların önüne geçmenizi sağlayan özel uyarı mekanizmalarıdır. Bu sistemler sayesinde evinizin 7/24 koruma altında olmasını sağlayabilir ve hem ailenizin hem de birikiminizin güvenliğini garanti altına alabilirsiniz. Ayrıca oldukça caydırıcı bir unsur olan hırsızların çekindiği güvenlik sistemleri, güvenlik şirketi tarafından sizlere sağlanmış olan destek merkezi sayesinde de herhangi bir problemle karşılaşmanız dahilinde size anında çözüm sunabilmektedirler.Güvenlik Sistemlerinin Çeşitleri Nelerdir?

Sizlere haftanın her günü ve her saati aralıksız bir koruma sağlayan bu muhteşem sistemlerin farklı çalışma prensiplerine sahip türleri bulunmaktadır. Bu türlerden bazıları, sizlere 7/24 görüntü kaydı ve sesli alarm hizmeti sunarken, bazıları da tetikleme mekanizmasına sahip olan alarm sistemine sahiptirler. İşte, evinizi ve iş yerinizi olası hırsız vakalarından koruyacak olan güvenlik sistemi çeşitleri:

1.Güvenlik Kamera Sistemi

Bu sistemler sayesinde hem iç mekan hem de dış mekan olmak üzere iki ayrı bölgeyi kontrol altına alıp güvenliğini sağlamanız mümkündür. Aralıksız bir şekilde bulundukları bölgeyi kayıt altına alan bu sistemler, olası hırsızlık vakalarında suçluyu teşhis etmek adına güvenlik güçlerine bilgi aktarımında bulunmanızı sağlamaktadır. En önemlisi de bu sisteme entegre edebileceğiniz detektör mekanizmalarıdır. Kamera sistemlerine entegre olan detektörler sayesinde, tarama altına almış olduğunuz bölgeye izinsiz giren herkes, anında tespit edilecek ve yetkililere haber verilecektir.

2.Güvenlik Alarm Sistemi

Bu sistemler kapılara, pencerelere ve hatta evinizin dışındaki çitlere bile yerleştirilebilmektedir. Kapılarınızın veya pencerelerinizin izinsiz bir şekilde açılması durumunda alarm sistemi hemen devreye girmektedir. Alarm sistemi devreye girdikten sonra güvenlik firması tarafından cep telefonunuz aranıp durum hakkında bilgi alınır ve eğer durum kontrolünüz dahilinde gerçekleşmemişse anında güvenlik güçlerine haber verilerek duruma müdahale edilir. Bu etkenler dahilinde de en etkili güvenlik sistemleri arasında ilk sırada yer almaktadır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!