Home Office Sahiplerine Dekorasyon Önerileri

02 Şubat 2018

Home ofis dekoru

Birçok kişi evini ofis olarak ister. Siz bu şansa sahipseniz, home office’inizi dekore edelim mi?


Ofis hayatı, eğlenceli ve koşuşturmacalı iş yaşamı bir yana dursun ev hayatında çalışmak ve home office kurma fikri herkese cazip gelmiştir. Home office sahipleri de dekorasyon sırasında evlerini buna göre dekore edebilir ve daha etkileyici bir çalışma ortamına kavuşabilirsiniz.

Çalışma alanının en önemli noktasına odaklanın:

Çalışma alanlarında en önemli kısımlardan biri sizi yoracak depolama ve arşivlemeyi doğru gerçekleştirmektir. Bu nedenle şık ve kullanışlı kitaplıklar ile bu alanı doğru yakalayabilir, arşivlerinizi daha sağlıklı yapabilirsiniz. Çekmecelerin fazla olduğu mobilyalar sizi çok daha düzenli bir havaya sokacaktır.

Mola önemli:

İş yaşamında bir anlık molalar ve rahatlama oldukça önemlidir. Bu nedenle home office alanınızda sadece çalışma mobilyaları ve aksesuarları değil molada oturabileceğiniz rahat bir koltukta yer almalıdır. Canlı ve dinamik renkte koltuklar sizi çalışma sürecinden uzaklaştırarak rahatlamanızı sağlayabilir.

Duvar ve zeminlerin rengi:

Oda içerisindeki doğru ışık ve ferah bir görünüm duvar renkleri ile seçtiğiniz zeminden geçer. Bu nedenle doğru seçim yapmalısınız. Duarda çok koyu renkler kullanmamalı ve ferahlığı bozmamalısınız. Kırık beyaz ya da sarı gibi renkler çalışma alanı için oldukça idealdir. Ayrıca asacağınız dingin ve kaliteli tablolar da home office alanınıza çok daha güzel bir hava katacaktır. Mümkün olduğunda bu odada aynalardan uzak durmalı ve duvarlara ayna yerine tablo, poster gibi ürünler asmalısınız. Zeminde ise son yıllarda nostaljiye gidilmektedir. Karo taşlar home office için oldukça şık durmaktadır. Ancak zeminde karo halı gibi ürünler kullanarak hem sıcaklığı tutabilir hem de ofis hayatına daha yakın bir oda oluşturabilirsiniz.

2018 Ev Dekorasyonu Fikirleri için tıklayın!

Beyaz ışık yerine gün ışığı kullanarak ve rahat bir sandalye ile home office dekorasyonunuzun büyük bir bölümünü tamamlayabilir ve devamında zevklerinizle yola çıkabilirsiniz.

Yorumlarınızı bizim için değerli paylaşmayı nutmayın!

Ev veya ofiste değişikliğe hazırlanırken farklı ev dekorasyon firmalarından yada iç mimarldan teklif alıp karşılaştırmayı unutmayın!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!