İç Mimarlık Boyama Önerileri

08 Ağustos 2017

Boya badana yapımının gereklerini belirten ve boya badana yaptırmak kararının sonuçlarını gözler önüne seren içerik dizesi

Boya Badana Yapımı

Boya badana yapımı profesyonel bilgi ve tecrübe gerektiren bir iştir. Fakat biraz ilgi ile kendi başınıza yapabileceğiniz bir aktiviteye dönüşebilir. Çünkü boya badanayı oldukça kolaylaştıran yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlere göz attığımızda öncelikle olarak renk değişimi ve mevcut rengin birkaç ton açılması veya kapanması arasında giden ince bir çizgi olduğunu görmekteyiz. Eğer mevcut renk üzerinde ton değişiklikleri yapılacaksa bu işlem oldukça kolay olabilmektedir. Zira tercih ettiğiniz renk evinizin genel rengi ile birbirine yakın olacak ve işlem sırasında bir belki iki kat boya kullanarak renk değişikliği sağlanabilecektir. Fakat yüzde yüz başarı tabi ki profesyonellerle çalışarak elde edilebilir. Eğer mevcut bir renk komple değişim yaşayacaksa yani maviden kırmızıya dönmek gibi bir durum söz konusu ise zımparalamaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yöntem tek başınıza sonuçlandırmak için oldukça uzun bir işlem olabilir. Fakat su bazlı zımparalarla uzun bir süre de olsa sonunda evinizi komple zımparalayabilir renk değişimi için mat bir zemin elde edebilirsiniz. Sonrasında boya badana için duvarınız emrinize hazır olacaktır.


Boya Badana Yaptırmak

Boya badana yaptırmak bu alanda verilebilecek en doğru kararlar arasında yer almaktadır. Zira bu konu mesleki birikim ve deneyim gerektiren bir iş koludur. Evin boya badana yapımı için hazırlanması sunulabilecek en önemli yardım olacaktır. Evde yer alan eşyaların üzerinin kapatılması ya da başka bir odaya taşınması boyanacak alanlarda yer alan eşyaların korunması için yeterli olacaktır. Boya badana işini yapan birçok profesyonel bulunmakta olup bireysel ve şirketlere bağlı çalışanlar kolayca bulunabilmektedir.

Bireysel Boyacı

Bireysel Boyacı şirketlerle kıyaslandığında biraz daha düşük bütçe ile boya badana işlerini yapabilmektedir. Boyacılar profesyonel olarak boya badana işleri yapan kişilerdir. Fakat mesleğin bir getirisi olarak bir şirkete ya da kurumu bağlı çalışmak zorunda olmadıkları için tavsiye üzerine bir müşteri kitlesi oluşturabilmekte ve bu doğrultuda boya badana işlerini bireysel olarak yapabilmektedir. Seçiminiz hangi yönde olursa olsun işin uzmanına boya badana işini vermek en doğru karar olacaktır. 
Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!