İddialı Peyzaj Tasarımları: Doğayla İç İçe

08 Ağustos 2017

Peyzaj tasarımında mobilya ve dekor alanında yıllarca süren minimalist yaklaşımlar içinde organik ürün kullanımı.

Peyzaj tasarımında mobilya ve dekor alanında yıllarca süren minimalist hakimiyet sonrasında tasarımcılar artık doğal malzemelerdeki yenilenen ilgi ve daha az geometrik bir stili tercih etmeye başladı.günümüz de daha çok küçük dış mekan mobilyaları salıncaklı oturma sistemleri, hamaklar, ön plana çıkarılmakta.bahçelerde daha otantik ve gerçek şeyler ortaya çıkarılmaya çalışılıyor 200 lerde moda olan heykeller ve süs havuzlarına olan ilgi azalmış durumda.ve insanların bu konu da daha bilinçli hale gelmesiyle özellikle bahçelerinde organik ürünler 2017 de tren oldu diyebiliriz. Bahçe inşa elemanları için taş ve ahşap dokusal malzeme yüksek ilgi görüyor ve insanlar betonda olabildiğince uzaklaşıyor.

Modern ve geleneksel unsurlar bir arada

Eskiden stilleri karıştırmak çok normal değildi ama şimdi kabul edilebilir bir durum haline geldi artık modern unsurları geleneksel bir bahçeye koyarak ya da modern bir bahçede cesur ve geleneksel unsurları birleştirerek bu iki stili birleştirebilirsiniz. Peyzaj tasarımında son trendlere baktığımızda rahatlık doğallık ve iç huzur yakalamak için ne varsa ortaya konmuş durumda her aile tipi için ve her yaş grubu için örnek sayılabilecek tasarımlar mevcut. Özellikle küçük çocuklu ailelerin, çocukları için bahçelerinde oyun alanı oluşturmaları son yıllarda oldukça moda aileler bu konuda geleneksel olmaktan çıkıp, modern ve çocuklarının aktif olabilecekleri oyun alanları istiyorlar.

Doğayı bahçenize taşıyın

Günümüz de birçok insan yoğun iş temposundan beton yığınları arasından kurtulmak doğayla iç içe olmak istiyor ama maalesef mesailerin uzun olması tatillerin kısa olması gibi sorunlardan dolayı bir çok kişi bu imkanı bulamıyor bizim yoğun iş temposuna sahip olan bu kişilere önerimiz harika bir bahçe yarata bilir peyzaj tasarımındaki yeni fikirler ile doğayı evinize getirebilirsiniz. Bahçenizi bahçe çiçekleri ile süsleyebilir bahçelerin vaaz geçilmezi olan çam ağaçları ile dört mevsim yeşilliği yakalaya bilir çimlerde ailenizle güzel vakit geçirebilirsiniz.köpek ve kediler için barınaklar tasarlaya bilir yemek alanları şömineler hamaklar kurarak güzel anılar biriktirebilirsiniz. Gün boyunca yaşamış olduğunuz sitresi kendi evinizde atabilir kendinize huzurlu ve mutlu bir ortam yaratabilirsiniz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!