İkiz Bebekler İçin Birbirinden Güzel Dekorasyon Fikirleri

28 Kasım 2017

Twin babies room decor

Bebek odası dekorasyonları anne babalar için ayrı bir eğlencedir ve söz konusu ikiz bebek olduğunda çok daha eğlenceli bir iş ebeveynleri bekler.


  • Çocuk gelişimi ve konforu için nler yapılabilir?
  • Bebeğin biri zordur ikiz olması evi nasıl etkile mi?
  • İkiz bebeklerin bakımında, birlikte büyümesinde bir uyum nasıl yakalanır?


Bebek odası dekorasyonları anne babalar için ayrı bir eğlencedir ve söz konusu ikiz bebek olduğunda çok daha eğlenceli bir iş ebeveynleri bekler. Minimalist tarzda, modern tarzda birçok stili benimseyen ikiz bebek odası dekorasyonu ile çocuklara mutlu anlar biriktirebilirsiniz. İşte birkaç dekorasyon fikri:

Özel alanlar yaratmayı ihmal etmeyin:

Mobilya ve zemin gibi unsurlarda hep aynı tasarımla gitseniz dahi onlara özel olduğunu hissettirecek unsurlar bulmalısınız. Duvarları dekorasyon tarzınıza dahil ederek ikiz bebeklerin isimlerine özel aksesuar yapabilir ya da farklı tarz isimlikler hazırlayabilirsiniz.

Minimalist bir dekorasyon isterseniz:

Tıpkı diğer odalarda da uygulandığı gibi ikiz bebek odalarında da minimalist tarz için sade mobilyalar tercih etmelisiniz. Özellikle siyah ve beyazın uyumu bebek odası dekorasyonunda zarif ve minimalist bir hava yaratacaktır.

İkiz kız bebekler için:

Özellikle ikiz kız bebeklere masal havası yaratmak oda dekorasyonunda çok hoş durmaktadır. Tıpkı bir masal kahramanıymışcasına odayı dekore edebilir ve masal renkleri gibi soft renkler seçebilirsiniz.

İkiz erkek bebekler için:

Kız bebeklerde olduğu gibi ikiz erkek bebeklerde de kahram yaratmak oldukça hoş ve eğlenceli olacaktır.

İlle de ayrı yataklar da yatmak zorunda değiller:

Her ne kadar ayrı beşik ya da yatak anlayışı çokça benimsense de bu anlayışı siz kırabilirsiniz. Ayrı yatak yerine aynı yatakta birlikte uyumalarını sağlayacak yatakları tercih edebilir ve samimiyetlerini şimdiden güçlendirebilirsiniz.

Dekoratif süsleme aksesuarlarını mutlaka odada kullanın:

Sevginizi yansıtan ya da sevimli dekoratif süslemeleri mutlaka ikiz bebek odalarında kullanmalısınız. Duvarlarda ya da aydınlatma elemanlarında bu aksesuarlar hem işlevsel hem de dekoratif bir anlam kazanacaktır. Ayrıca modern tasarımlarda da bu tarz süslemeler kullanabilirsiniz.

Yorumlarınız bizim için değerli paylaşmayı unutmayın!

Çocuk odası mobilyaları için teklif alabilirsiniz!!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!