İlgi Çekici Dekorasyon Taktikleri

28 Haziran 2017

İşten, okuldan yorgun geldikten sonra koltuğa oturup rahat rahat kahvesini yudumlamayı kim istemez ki

İşten, okuldan yorgun geldikten sonra koltuğa oturup rahat rahat kahvesini yudumlamayı kim istemez ki… Yaşam alanımızı güzelleştirmek, rahatımıza ve göz zevkimize göre tasarımlamak aslında sanıldığı kadar zor ve masraflı olmayabilir. Ufak dokunuşlarla harikalar yaratabilirsiniz. Farklı bir ortama sahip olabilmek adına uygulayabileceğiniz dekorasyon fikirlerini hep beraber inceleyelim.

Ağaçlardan Harikalar Yaratmak

Doğayı seviyor ve yeni dekorasyon fikirleri arıyorsanız; ağaç dallarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çerçeveden saatlere, aydınlatma sisteminde orta sehpaya, kıyafet askılıklarından kitaplıklara birçok alanda ağaç figürlerini kolaylıkla kullanabilirsiniz. Yeter ki yaratıcılığınızı kullanabilin. Uygulayacağınız adımlara başlamadan önce hangi alanda kullanmak istediğinize kara verin ve sonrasında ağaçlara zarar vermeden budanması gereken kısımlarının budandıktan sonra arda kalan dalları istediğiniz ölçülerde bularak güneşte kurutmaya bırakın. Bu şekilde ağacın kurumasını engellemiş olacaksınız. Ardından her yerde bulabileceğiniz ağaç ürünlerinde kullanılan ilaçlamayla dallarınızı arınık edin ve vernikleyin. Ağaç dallarınız kullanıma hazır. 

Fotoğrafta da örneğini gördüğünüz gibi ağaç dallarını sprey yardımıyla kolaylıkla siyaha boyaya bilir ya da orijinal renginde bırakabilirsiniz. Ağaca ve zemine matkap yardımıyla montelendikten sonra, kısa ve ince camlardan keseceğiniz rafları duvara ve ağaç dallarına iyice sabitledikten sonra sağlam ve tarz bir kitaplığa sahip olabilirsiniz. 

Ayrıca bunun kadar zahmetli olmadan da kolaylıkla bulacağınız küçük çıtaları aynı boyda kırarak ilaçlayın ve vernikleyin ardından eski kullanmadığınız bir kabın ya da cam bardağın tamamıyla size kalmış etrafına tutkal yardımıyla iyice yapıştırın ve ince halatlarla ortadan bağlayarak sağlamlaştırın. Bu dizayn ile sanki tüm dalları incecik bir halat tutuyormuş edasıyla estetik bir görüntüye kavuşturacak. Hazırladığınız bu tasarımı ister kalemlik ister saksı ister mumluk olarak ev dekorasyonunda kullana bilirsiniz.

Bulutlardan Lamba Yapımı

Yatak odası gibi loş ışık yakalamak isteyeceğiniz bir ortamda kolaylıkla uygulayabileceğiniz ilginç dekorasyon önerilerinden biri de bulut lambalar. İhtiyacınız olan yuvarlak kağıt lamba ve bulut görünümü yakalamak adına kullanacağınız pamuk ya da büyük tüyler.  Bir tutkal yardımıyla pamuk ya da tüyleri yuvarlak kağıt lambanın etrafını bolca yapıştırın.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!