İngiliz Perde Modelleri

07 Ağustos 2017

Ev dekorasyonlarının en göz alıcı ve tamamlayıcı olan parçaları hiç şüphesiz ki perdelerdir.

Ev dekorasyonlarının en göz alıcı ve tamamlayıcı olan parçaları hiç şüphesiz ki perdelerdir. Eski tarzda, koyu renk, dantel işlemeli perdeler artık yerini İngiliz perde modellerine bırakıyor. Diğer bir adıyla Vintage model perdeler, evlerinizi olduğundan daha şık ve büyük göstermeye yarıyor. Sizde evlerinizdeki perdelerden kurtulup, Vintage model perdeler satın alarak, çok daha mükemmel ambiyanslar yakalayabilirsiniz. Ancak perdelerden önce de birkaç ev dekorasyonu değişikliği yapabilirsiniz.  

Koyu Renk Mobilyalardan Kurtulun

İngiliz perde modellerinin evinizde Vintage bir görüntü yaratması için öncelikle koyu renk (özellikle kahverengi), büyük ve eski mobilyalarınızdan kurtulun. Eğer atmaya ve yenisini almaya gücünüz yoksa bile birkaç ufak malzeme ile mobilyalarınızı boyayabilirsiniz. Böylece evlerinizde tam bir bütünlük sağlamış olacaksınız.

İngiliz Perde Modelleri için Hazırlık Yapın

Öncelikle internetten ufak bir araştırma yaparak, İngiliz perde modelleri satan yerler hakkında bilgi edinin. Ardından da perdelerinizin duvar hizasında mı yoksa cama yakın bir hizada mı duracağına karar verin. Kafanızda nasıl bir perde istediğinizi önceden düşünmeniz, seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır. Bu işlemden sonra istediğiniz perde boyuna göre ölçü alın. Son olarak perde dekorasyon mağazalarının yolunu tutun!

Perde Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İngiliz perde modelleri, görüntü yönünden oldukça sade modellerdir. Ancak sadece görüntüye bakarak asla perde tercihi yapmayın! Perde alırken, temizliğinin nasıl yapıldığını, kalınlığını ve ısı geçirgenliğini mutlaka sorun. İngiliz perde modellerinin en avantajlı yönlerinden biri de kolay yıkanabilir olmalarıdır. Üstelik çoğu zaman ütüye ihtiyaç duymadan, yıkadıktan sonra ıslak bir şekilde astığınızda bile ütülü gibi gözükürler.

Uyuma Dikkat Edin

Modeller arasından tercih yaparken, odada bulunan diğer mobilyaları da hatırlayın. Mobilyalara uyumsuz seçeceğiniz perde modelleri, sizleri eskisinden de mutsuz edebilir. Seçtiğiniz İngiliz perde modellerinin altına tül veya ince stor perdeler seçerek, harika kombinler elde edebilirsiniz.

Sizde evlerinizi bunun gibi pratik dekorasyon fikirleri ile Vintage bir görüntüye ulaştırabilirsiniz. Yapmanız gereken ise birkaç küçük araştırma ve yeterli bir bütçe ayırmak! İngiliz perde modellerinin evlerinizde yarattığı görüntüye adeta aşık olacaksınız! Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!