Ip Kamera Sistemleri Nedir?

25 Şubat 2018

Ip Kamera Sistemleri Nedir?

Ip Kamera Sitemi Nedir?

Güvenlik, insanoğlunun en çok değer verdiği olgulardan biridir. Güvende olma hissi insanı daha iyi hissettirir. Her insanın kendini güvende hissettiği yerler vardır. Bununla birlikte insanlar eşyalarını ve/veya mülklerini de güvence altına almak istiyor. İnsanlar eşyalarının ve/veya mülkiyetlerinin hep gözlerinin önünde olmasını ister. Veya herhangi bir olumsuzluk karşısında olayı görebilmek ister bunun için güvenlik kamerası en iyi çözümlerden biridir.

Güvenlik kamerası nasıl çalışır: Her insanın nasıl bir kimlik numarası varsa kameraların da bir kimliği, yani IP adresleri vardır. Nasıl ki insan  kendi kimlik bilgileri ile kişisel bilgilerine / üzerine ait ne var ne yok diye bakabiliyorsa kameranın kimlik bilgileri ile de o anda kameranın görüntülediği her şeyi gösterebilir. Tabii önceden kayıt olmuş verilere de bu yolla ulaşmak mümkündür.IP Kamera nedir: Yapılışı gereği sahip olduğu sensörler sayesinde görüntüyü dijital ortama dönüştürüp bağlı olduğu ağ yardımıyla yetkili kişi(lere)ye verileri aktaran elektronik cihazdır.  Güvenlik kameralarının en son noktalarından biridir. Bu kameralar kayıt cihazı gibi cihazlara ihtiyaç duymaz çünkü verileri anlık olarak yetkili kişiye sunar. Kablolu ve kablosuz olmak üzere iki çeşittedirler. Yapısıyla programlanmış olan yangın, hırsız alarmı veya görüntü depolama gibi fonksiyonlara sahiptirler. Bu kameralar lensleri yardımıyla görüntüyü elektrik sinyallerine çevirirler. Bu sinyaller genel bir merkezi işlem biriminde yani işlemcide toplanır daha sonra bu işlemci verileri işleyerek ağ yardımıyla görüntüyü anlık olarak izleyiciye / yetkili kişi veya kişilere gönderir. Bu kameraları mobil ile tablet ile ve/veya bilgisayar yardımı ile takip etmek mümkündür.


 • Güvenlik Kamerası Firmalarından teklif almak için Tıklayın!

  • Bu kameraların tercih edilmelerinin en büyük sebeplerinden biri de maliyet düşüklüğüdür. Herhangi bir aparata (kablosuzlar için) ve/veya kayıt depolama cihazlarına  ihtiyç duymadıkları için maliyet yönünden daha uygundurlar.

    Bu kameraların tercih edilmelerinin en büyük sebeplerinden biri de maliyet düşüklüğüdür. Herhangi bir aparata (kablosuzlar için) ve/veya kayıt depolama cihazlarına  ihtiyç duymadıkları için maliyet yönünden daha uygundurlar.    Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!